Нагадати пароль | Реєстрація
Вівторок, 13 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Американські вчені поставили на ноги паралізованого чоловіка

25 вересня 2015, 20:00
Дата ефіру/події: П’ятниця, 25 вересня 20:00

Паралізований на дві ноги чоловік встав і пішов! Американські лікарі зробили справжній прорив у медицині. Раніше жодна людина не могла самостійно рухатися після паралічу. Такого успіху досягли вчені Каліфорнійського університету. А ось як їм це вдалося - дивіться далі.

 П'ять років тому мотоцикліст Адам Фрітц потрапив у жахливу аварію. Хлопець вижив, та здавалося б, назавжди був прикутий до інвалідного візка. В Адама - паралізовані обидві нижні кінцівки, і підвести на ноги він не може. Але нещодавно парубок майже самостійно… пішов. Для таких як він, вчені Каліфорнійського університету розробили технологію управління тілом силою думки, немов із фільму "Аватар". До комп'ютера фактично під'єднали головний мозок. Тепер техніка надсилає сигнали про рух одразу до частин тіла. В обхід спинного мoзку.

Доктор Ан До, невролог:

- Ця комп'ютерна система здатна доволі швидко відстежувати зміни в хвилях головного мoзку. Коли людина думає про ходьбу,  вона  відправляє сигнал до електричного стимулятора. Він посилає імпульс у праву ногу, щоб зробила крок, а потім у ліву, і так по черзі, аж поки людина не перестає думати про ходьбу. Як тільки це стається, стимуляція ніг - припиняється. І людина завмирає на місці.

Щоб поставити Адама на ноги - знадобилося 5 місяців. Спочатку хлопець вчився керувати аватаром у віртуальному просторі. Потім були фізичні тренування, щоб повернути силу атрофованим м'язам.

Адам Фрітц пацієнт:

- Коли сидиш перед комп'ютером, намагаєшся змусити аватар рухатися, а потім бачиш як твоя нога робить крок - це неймовірне відчуття. Згадуєш, як круто бігати і стрибати, і одразу повертається надія, що одного разу знову вдасться це зробити.

Науковці теж повні надій. Найголовніше, що наразі вдалося - після кількох років повернути мoзку здатність генерувати імпульси до паралізованих кінцівок.  Це означає, що технологія себе виправдала. Тож тести з іншими пацієнтами триватимуть.

Марія Бекоєва.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.