Кияни вимагають знести половину будинку на Подолі
Знести півбудівлі - вимагають від забудовника архітектори й громадськість столиці. Будинок-монcтр на Подолі, як його вже називають кияни, мав бути 6-поверховий, а нині тут їх - аж 13! Новобудова поступово руйнує сусідні житлові будиночки. До того ж, дуже тисне на лінію метро та на інші комунікації. Питанням стурбовані й депутати Київради. На забудовника подали в суд, щоб зобов'язати його розібрати зайві поверхи.
На стіні павутиння тріщин. Сиплеться крейда, відвалюється плитка. Цілком реально все це впаде на голову людям.
А ось це будинок зовні. Замазані шрами на всіх поверхах! Є просвіти в стінах квартир по кілька сантиметрів!
Олексій Хаврашенко, голова громадської організації Старий Поділ:
- Шпалери порвані, стіни поїхали, на сходах поставили маяки, які луснули також.
Між іншим цей будинок на вулиці Костянтинівській, 16 - нововиявлений об'єкт культурної спадщини місцевого значення! А руйнує будинок, який простояв майже два століття, ось ця новобудова. Активно її зводити почали 2008-го. Спочатку тут було заплановано 6 поверхів, саме на таку висоту забудовник й отримав усю дозвільну документацію. Але й тоді архітектори-старожили дивувалися - тут будуватимуть тільки марнотрати.
Георгій Духовичний, член правління Національної спілки архітекторів України:
- Объективно на этой территории бюджетный проект построить невозможно - там проходят все коммуникации, существующие в природе, коллектор, в котором протекает Почайна, находится линия метро и две ветки подземного перехода, газопровод среднего давления, теплотрасса с двумя камерами, оптико-волоконная связь.
Але згодом з'ясувалося - як забудовник вирішив заробити грошенят на будівництві! Просто додати до шести ще 7 поверхів! З дозволами не мудрили - пішли в міністерство культури, де компанії дали згоду на висотку в історичній частині міста.
Георгій Духовичний, член правління Національної спілки архітекторів України:
- При этом они нарушили закон, потому что не были получены документы на корректировку проекта, а когда он корректируется, он корректируется в полном объеме, новый генплан, с показателями.
Олена Ткаченко, кореспондентка:
- Новобудова на нижньому валу за номерами 27-29, дуже відрізняється від інших будинків. Габаритами вона щонайменше вдвічі більша від сусіднього будинку, і так бути не повинно - сказали у Київраді.
Депутати хочуть зобов'язати забудовника знести надбудовані поверхи. Адже максимальна висотність споруд для історичного Подолу - заповідника Стародавній Київ, де розташований цей велетень, має бути 27-м метрів! Ця цифра зазначена в генеральному плані столиці!
Володимир Прокопів, голова комiсiї Київської міськради:
- Або вони приводять будівлю в той вигляд, в якому вона може існувати в місті, або буде рада судитися, щоб демонтувати повністю, жорсткіші методи застосовувати.
Адвокати будівельної компанії не погоджуються з думкою депутатів Київради. Мовляв, не повинні взагалі питати думки представників міської влади, адже заповідник, де новобудова - державний.
Ігор Боженко, адвокат:
- У нас есть разрешение на строительство Минкульта, у нас есть разрешение на строительные работы, у нас есть госэкспертиза, мы считаем, что никакого согласование со стороны культурного наследия не надо.
Сторони зійшлися в суді. Чи прибирати поверхи, тепер вирішують там. Історія Києва знає приклади, коли забудовника таки зобов'язали розібрати зайві надбудови. У Десятинному провулку звели будинок заввишки 35-ть метрів, замість належних 27-ми. Нині попри грошові збитки забудовник вже розібрав один поверх, на черзі другий.