Мешканці будинків-вбивць прийшли до КМДА
Їх з'їдає грибок і пліснява. Будинок-вбивця, про який минулого тижні розповідали кореспонденти Свідка, нарешті побачило і керівництво міста. І аби чиновники не змогли втекти від відповідальності - обурені кияни взяли в облогу кабінети можновладців.
Вони витягають із сумок транспаранти й банери, аби нарешті показати тим, хто ще не бачив, їхні найстрашніші будинки, у яких просто неможливо жити.
Тетяна Шмідт, киянка:
- Мы хотим жить, наши дети умирают, мы умраем, выходите и рассмотрите наши вопросы. Плесень убивает нас, грибы растут, ничего не решается. Дети рождаются в грибках, сразу больные, инвалиды.
Марія принесла навіть частинки своїх грибкових стін, тих, які тиждень тому вона руйнувала на камеру Свідка. Каже, що це спеціально для керівництва міста.
- Повну корзину насобирала. Період цвітіння грибів, гляньте, яка красота. Підемо єднатися грибами.
Пікетують мерію мешканці трьох сусідніх будинків - це Мілютенка 23 А, Лісового проспекту 12 А та 12 Б. Щоправда, до людей з адміністрації так ніхто й не виходить. Тому обурені кияни прориваються до приміщення.
Зрештою до людей виходить мер. Пані Марія стіною стає перед колишнім боксером, аби поділитися своєю бідою.
- Віталій Володимирович, ви нам обіцяли, ви обіщали нам зустріться…
І міський голова розповідає, як мають намір розв'язувати проблему з грибковими будинками.
Віталій Кличко, Київський міський голова:
- Ми розробили програму, інвестиційну програму, на основі якій ми зараз починаємо будівництво, де будут переселятись сім'ї, які живуть в цьому будинку, ми ініційну програму зробили, і ініційний конкурс проводимо, алгоритм ми вже презентували...
Ігор Шумик, кореспондет:
- Насправді проблеми усіх трьох будинків тут мають спільну причину. Грибок доїдає стіни через погану вентиляцію і надмірну вологість.
Дарина на 6 місяці вагітності. Жінка з острахом думає про те, як буде жити в жахливих умовах її майбутня крихітка?
Дарина, киянка:
- Ми навіть не знаєм, що очікувати - чи він просто впаде нам на голову і нашим дітям, чи ми загинемо тут всі...
У половини дітей з проблемних багатоповерхівок - бронхіальна астма.
- Як можна жить в таких умовах, коли з вами проживають маленькі діти?
Шкідливі організми почали стрімко розвиватися в цих трьох будинках десять років тому. Тут завжди підвищена вологість. Вона й сприяє заплідненню грибків. 5 років тому багатоповерхівку на Мілютенка перевіряли фахівці Інституту мікробіології і вірусології, і вже тоді жити там було смертельно небезпечно.
Андрій Чуєнко, керівник лабораторії Інституту мікробіології та вірусології:
- Умови проживання для людей в цьому будинку не те, що є негарними, вони є шкідливим і небезпечними.
Найбільш загрозливий грибок, який є у будинку - це стахіботрис хартарум. Він буквально за два тижні може уразити нервову систему та органи дихання і з часом просто вбиває людину. Але це зовсім не турбує чиновників.
Сергій Данилович, перший заступник директора департаменту Київміськадміністрації:
- Есть инвестор, который проявил инициативу, вложит деньги, построит 1 дом и отселит этих людей в этот новий дом.
І додали - це не найгірші будинки у столиці. Багатоповерхівок, у яких неможливо жити, багато!
Сергій Данилович, перший заступник директора департаменту Київміськадміністрації:
- Таких домов в городе Киеве более ста, домов аварийных, подлежащих сносу - более ста, проживает там порядка 7 тысяч людей, воообще огромная проблема.
Тож коли насправді владнають проблему цих трьох грибкових будинків - невідомо. Адже їхні мешканці вже 5 останніх років чують одні лише обіцянки. А люди тим часом продовжують помирати.