Результати розслідування загибелі Боїнга вразили світову спільноту
Голландські слідчі оприлюднили фінальний звіт про катастрофу літака Малайзіських авіаліній на Донбасі. Масштабне рослідування тривало півтора року. Досвідчені авіатори і слідчі до найменших дрібниць відтворили картину того страшного дня. Родичі загиблих нарешті дочекалися відповідей на питання - за яких обставин загинули їхні близькі.
Ракета влучила в рейс MH-17 зліва, пробила кабіну пілотів. Вони загинули миттєво - саме від вибуху. Шматки трощили фюзеляж зі швидкістю 5,600 кілометрів за годину. Пасажири ще близько хвилини могли бути живі. Смерть настала внаслідок розгерметизації салону, нестачі кисню, аномального холоду, і врешті Боїнг-777 розлетівся на шматки. Голландці оприлюднили фінальний звіт щодо авіакатастрофи лайнера Малайзійських авіаліній. З 298 жертв трагічного рейсу понад половина людей були громадянами Нідерландів.
Т'їбе Юстра, голова Ради Безпеки Нідерландів:
- Факти переконливі і ґрунтовні. Ми зібрали усі докази і точно знаємо, як рухався лайнер, і що спровокувало катастрофу. Частини фюзеляжу, знайдені на місці падіння, доводять - його пробили високочастотні об'єкти з лівого боку кабіни пілотів.
Боїнг в небі над Донбасом збила ракета комплексу Бук, але хто запустив її в бік пасажирського лайнера і спровокував страшну катастрофу? Паралельно з Нідерландами
до дрібниць змоделювали катастрофу, щоб збагнути, що пішло не так, росіяни. Адже саме на них покладають відповідальність за атаку.
Ян Новіков, виконавчий директор компанії Алмаз-Антей:
- Сегодня мы можем однозначно сказать, и в презентации это покажем, что если Боинг-777 малазийских авиалиний был сбит зенитно-ракетным комплексом БУК, то поразила его ракета 9М38 со стороны населенного пункта Зарощенское.
За даними голандців, Бук міг пустити ракету у будь-якій точці у радіусі 320 кілометрів від місця падіння літака. Це набагато більша територія, ніж вважали раніше, то ж не дивно, що в звіті точно не вказано конкретне місце пуску. Авіакатастрофа в небі над Україною сталася в липні торік і приголомшила світ. Цивільний літак, що виконував рейс з Амстердама до Куала-Лумпура, розбився неподалік міста Тореза Донецької області. Жертвами стали громадяни 10 країн. Родини, які втратили найрідніших людей, півтора роки чекали на висновки про те, з чиєї вини сталася трагедія.
Сілен Фредрікж, мати загиблого пасажира:
- Щодня ми сумуємо за нашими дітьми, дедалі більше. Бо вони ніколи не повернуться.
Ханс де Борст, батько загиблої пасажирки:
- Вона була для мене всім. Хоча я й нечасто говорив про це.
У Нідерландах кажуть: залишилося ідентифікувати осіб, яких мусять покарати за смерті сотень невинних. Малайзія, Нідерланди, Бельгія і Україна закликали створити міжнародний трибунал за фактом катастрофи.