У столиці - спалах гепатиту А
Гепатит у столичному дитсадочку. Жовтуха поклала на лікарняні ліжка двоїх малюків, ще троє - під наглядом лікарів. На карантин довелося закрити цілу групу. Чим страшний гепатит А та як він передається?
Дитячий садочок номер 672 в Києві. Нині він під посиленою увагою санстанції. Два тижні тому там на гепатит А, або ж хворобу Боткіна, занедужав малюк. А потім до лікарні почали потрапляти й інші діти з тієї ж групи.
Алла Мельник, завідувачка дошкільного закладу № 672 м. Києва:
- На сьогоднішній день двоє дітей перебуває в стаціонарі в інфекційній лікарні, троє під наглядом. Одна дитина вже була в лікарні, але вона здорова.
У садочку переконують - нині в закладі 112 малюків, і їхньому здоров'ю нічого не загрожує.
Ірина Винокурова, кореспондентка:
- Дитячий заклад, де захворіли п'ятеро дітей, наразі працює в звичному режимі, карантин оголосили лише в тій групі, де були хворі дітки.
Батьків карантин не лякає. Тож малюків із закладу не забиратимуть.
Ольга, киянка:
- Нет, не испугались. Нас это не касатеся, потому что это другая группа, другое крыло садика, поэтому мы продолжаем водить.
Втім, через карантин знімати в садочку нам заборонили. Карантинну групу нині відвідують шестеро дітей. За ними посилено наглядають.
Алла Мельник, завідувачка дошкільного закладу № 672 м. Києва:
- Карантинна група - це означає, що вона перебуває під суворим наглядом і медиків, і санстанції, і мене як керівника, і моїх медичних працівників. Дітям, які залишилися, знялися всі заняття, які передбачають малювання пензликами, олівцями, це вони не роблять. Ми учимо вірші, читаємо казки.
Малювати не можна, бо діти можуть брати олівці брудними руками, а потім облизувати їх, саме так гепатит А й передається.
Віталій Євтушенко, лікар-інфекціоніст:
- Він передається фекально-оральним шляхом. Тобто це через брудні руки, через їжу. Як кишкова інфекція.
У санстанції вже провели кілька досліджень. Є вже перші результати.
Олег Рубан, головний санітарний лікар Києва:
- Продукти харчування і вода - лабораторне підтвердження негативне. То єсть у нас немає цього фактору передачі. На сьогоднішній день ми можем говорити про те, що існує в закладі імовірне джерело інфекції.
Тож імовірно, заніс хворобу до садочка хтось із дітей або ж працівник. Аби з'ясувати джерело захворювання, в усіх працівників закладу вже взяли аналіз крові. Розпізнати ж недугу можна не одразу. Перші симптоми гепатиту А чимось схожі на звичайну застуду чи то отруєння. Це:
Головний біль
Лихоманка
Погіршення апетиту
Діарея
Блювання.
Далі гепатит А переходить у так званий жовтушний період - у хворого жовтіють шкіра та слизові оболонки. Інкубаційний період недуги від 7 до 50 днів. З усіх видів гепатит А є найлегшою хворобою, позаяк не переходить у хронічну стадію, тож після лікування хворий повністю одужує.