Нагадати пароль | Реєстрація
Четвер, 6 серпня 2020
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Ремонтники викликали пожежу в дитячому садку Вінниці

6 листопада 2015, 21:27
Дата ефіру/події: П’ятниця, 6 листопада 21:27

Пожежа у вінницькому дитячому садку. Експерти з'ясовують обставини. Там напередодні під час монтажних робіт зайнялася ігрова кімната. Робітники застосовували спеціальну газово-теплову гармату, стався витік і займання палива. У закладі якраз було 48 дітей і 19 вихователів.

Ця ігрова кімната сьогодні більше нагадує кімнату жаху. Чорна стеля, стіни в кіптяві, потріскані вікна та вигоріла пляма на підлозі. Працівники дитячого садочка зривають пошкоджені шпалери та намагаються дати приміщенню лад. Капітальний ремонт собі на лихо накликала адміністрація закладу, а прагнула лише естетичного. Зробити красиву сучасну натяжну стелю. Кілька чоловіків удень прийшли до садочка з газовою установкою.

- Когда шла, то видела - они такой баллончик держали, ну на лице, уже служба порятунку приехала, и они говорят, типа из него надо все выпустить, и тут окно вот было открыто - вот в этом помещении. А до этого мы гуляли с ребенком в садике, то тут мужчины что-то делали.

Плівку, що мала прикрасити стелю, почали розігрівати спеціальною газово-тепловою гарматою. Але з пошкодженої трубки почав іти газ, від перегрітого апарата спалахнув ламінат. Дим миттєво поширився коридорами. У момент займання в закладі були діти й вихователі. 

Олександр Кутовий, співробітник Держслужби з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області:

- Вчасно було евакуйовано 48 дітей і 19 дорослих працівників цього закладу. Причиною пожежі стало порушення правил безпеки з боку ремонтної бригади, яка проводила монтаж натяжної стелі.

Директорка закладу виправдовується: мовляв, наслідків такого ремонту й уявити не могла. Адже бригаду робітників підшукували батьки дошкільнят самотужки. І самі ж уклали з монтажниками угоду.

Олена Черешнюк, завідувачка дитячого садка №30 м. Вінниці:

- Батьки наші заключили угоду, тому що вони були ініціаторами проведення ремонтних робіт, вони знайшли цю бригаду. Бригада взагалі висококваліфікована. За відгуками - вони не перший рік на ринку. Була заключна угода між батьками і бригадою, тому в принципі, так сказать, нічого не прєдвєщало біди.

Олександр Кутовий, співробітник Держслужби з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області:

- До цієї ремонтної бригади зараз дуже багато запитань, тому що ці ремонтні роботи проводилися в денний час , коли діти були в садочку. Що категорично заборонено. Крім того - місце проведення цих робіт не було забезпечено первинними засобами пожежогасіння.

Чому ж такі роботи дозволили проводити в той час, коли малеча ще була в садочку? На це запитання в керівниці закладу своє пояснення. Каже, дітей у приміщенні майже не було.

Олена Черешнюк, завідувачка дитячого садка №30 м. Вінниці:

- Частина дітей вже була на прогулянці, тобто це було після 5 годин, і за режимом наші дітки повинні гуляти. Частина дітей уже вийшла на прогулянку, частина дітей вдягалася. Тому коли робітників трапився оцей інцидент - ми швиденько дітей вивели, й буквально через 5 хвилин вони уже стояли на вулиці.

Хто винен - правоохоронці обіцяють визначити після завершення слідства. Завідувачці тим часом вже винесли догану, а горе-монтажників зобов'язали власним коштом відремонтувати обгорілу кімнату.

Ганна Олійник, керівник відділу УМВС України у Вінницькій області:

- Вивчаються усі обставини цієї пожежі, чи мали право взагалі перебувати діти в садочку на момент проведення ремонтних робіт, наскільки це загрожувало їх життю і здоров'ю. Будуть вивчатися й відповідальні особи за безпеку дітей. Усі ці речі будуть братися до уваги, і після проведення дослідчої перевірки буде дана правова оцінка діям і посадових осіб цього садочку.

Вранці садочок, який відвідують 290 дітей, запрацював у звичному режимі. Запах гару вже майже вивітрився. Малюки веселі, хоча й залишилися без іграшок. Під час ремонту в ігровій кімнаті розчистять стару стелю, адже, як з'ясувалося, натяжну в навчальних закладах встановлювати взагалі не можна через те, що вона не відповідає санітарно-гігієнічним нормам, бо легкозаймиста.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини