Нагадати пароль | Реєстрація
Понеділок, 12 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Діабет - епідемія сторіччя

17 листопада 2015, 23:07
Дата ефіру/події: Вівторок, 17 листопада 23:07

Два нових випадки щосекунди, більше 8 тисяч смертей щодня. Діабет - епідемія сторіччя. Неінфекційне захворювання, пов'язане з недостатністю інсуліну, нещадно губить людей, а усе через легковажність до здорового способу життя. Як протистояти недузі?

Діабет заскочив Тетяну Іванівну зненацька. Їй раптово стало зле на роботі.

Тетяна Іванівна, хвора на діабет:

- Заболела - годовой отчет сдавали на работе, бухгалтером всю жизнь проработала, нервничала. У меня была страшная сухость во рту, я думала, что у меня, ну вот нельзя помазать - сухо! Все время хочется пить, пить, слабость сильная.

Діагноз поставили швидко - діабет другого типу. Цукор у крові жінки був майже 30! А у здорової людини цей показник не більше 6-ти! Далі почалися ускладнення.

Тетяна Іванівна, хвора на діабет:

- Зрение сильно падает сразу, было +2, стало + 4, мобильный телефон не вижу, ничего не вижу, ну такой страх ещё был. Сильно нервы срываются, нервная система работает плохо, и когда высокие сахара - такая депрессия, вот так все болит, хочется лечь, укрыться с головой.

Повернутися до звичайного життя, улюбленої роботи Тетяна Іванівна не може. Вже 9 років вона на суворій дієті та інсулінових ін'єкціях. Інакше не вижити.

Підшлункова залоза  перестає виробляти інсулін. Це важливий гормон - провідник цукру у клітини, яким харчуються всі органи, особливо мозок. Величезна кількість глюкози циркулює у крові. Порушується жировий, білковий, мінеральний обмін. Утворюються токсичні кетонові тіла. Людина отруюється зсередини! А далі тромби, інсульти, сліпота, ампутації, кома, смерть.

Ксенія Замолотова, завідувач відділу Київського міського ендокринологічного центру:

- Повышение уровня сахара, оно влияет и на сосудистое русло, и на неврологический статус, и все это ведет к тому, что ухудшаются чувствительность, ухудшается трофика тканей, и казалось бы, простой порез на ноге - он может заканчиваться трофической язвой, а язва нелеченная может приводить к последующей ампутации.

Діабет - невиліковна хвороба. Її називають епідемією сторіччя. Бо кількість уражених збільшується у прогресіях! Нині це майже триста п'ятдесят мільйонів! Тобто більше всього населення США. А через два десятиріччя хворих буде вже п'ятсот мільйонів! Їх тільки у столиці України майже сто тисяч. Переважна більшість нездужає на діабет другого типу. Недуга цивілізації - ось як його називають лікарі. Зайва вага, ожиріння, малорухливий спосіб життя, куріння й зловживання алкоголем, стреси, захоплення різними ліками - це порушує циркуляцію глюкози й веде до страшного захворювання.

Ксенія Замолотова, завідувач відділу Київського міського ендокринологічного центру: 

- Частое мочеиспускание, повышенная жажда, ухудшение зрения, рецидивирующая молочница среди женщин, утомляемость, слабость, сонливость.

У метушні повсякденного життя люди часто ігнорують ці симптоми, або елементарно плутають з іншими захворюваннями. Між тим втрачають дорогоцінний час, коли можна розпочати ефективне лікування.

Олена Ткаченко, кореспондентка:

- Аналіз крові на цукор - примітивний, але дуже ефективний вид діагностики. Його вам зроблять у будь-якій поліклініці. Такий щорічно лікарі радять робити людям за тридцять, із зайвою вагою, не дуже активним фізично, а також із шкідливими звичками. Нормальний рівень цукру у крові - це до 6-ти.

Але й високий рівень цукру у крові - не обов'язково смертельний вирок. З діабетом живуть, і довго! Нещодавно 90-річчя відзначив мешканець міста Сан-Дієго Боб Краузе. Він живе з хворобою 85 років! Ювіляр почувається добре, хоча і по 12 разів на день самостійно робить аналіз крові. 

- 12 лет уже почти с инсулинчиком в паре.

Андрію лише 22. Стільки планів на життя. Як ось стрибнути з парашутом. Горювати над діабетом першого типу йому немає часу. Хоча хлопець вколює собі інсулін іноді сім разів на день.

Андрій, хворий на діабет:

- Абсолютно нормально реагируют друзья, коллеги, просто надо дать понять, что это не привезено откуда-то с Мексики, а что это медпрепарат и что у тебя диабет.

Останнє захоплення хлопця - тату!

Андрій, хворий на діабет:

- Мне понравились тату, я попробовал первую, в принципе никаких проблем нет, если это в рамках дозволенного. При нанесении тату нужно следить за уровнем сахара, потому что кровится очень, если повышен или понижен.

Діабет Андрієві спровокували нерви та постійні застуди, хоча припускають і чинник спадковості. З діабетом живуть чимало відомих на весь світ людей - футболіст Пеле, актори Том Хенкс, Сильвестр Сталлоне, Алек Болдуїн, Холі Бері й Шерон Стоун! Помірковане харчування та фізкультура, якщо потрібно - ін'єкції інсуліну - ось формула дружнього життя з діабетом.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.