Нагадати пароль | Реєстрація
Понеділок, 12 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Дитина в небезпеці - "домашні" пологи

19 листопада 2015, 23:20
Дата ефіру/події: Четвер, 19 листопада 23:20

Народити вдома й… вижити! Українки практикують пологи у квартирах, у ванних із чоловіками й акушерками. Таких випадків небагато - півтори сотні на майже 450 тисяч пологів. Гінекологи твердять - це страшний ризик і для мам, і для дітей. Бо тільки в лікарнях можна надати кваліфіковану екстрену допомогу, а вона може знадобитися! А ліцензій на пологи вдома не видають. Тому і стаються трагедії.

Олега - життєрадісного й  допитливого малюка - Інна народила вдома. Цей вибір, каже - усвідомлений. Довіряти лікарям після перших пологів вона не хотіла. Доньку народжувала 14 років тому з акушером, з яким домовилася заздалегідь.

Інна, киянка:

- В момент, когда пошли схватки, я позвонила ему, он сказал: знаешь, приезжай, конечно, но у меня у тещи завтра день рожденья, ты вообще как-то не вовремя. Я родила в этот день, все пошло не так - со стимулированием, прокалываением плодного пузыря, зашиванием, разрывами, анестезией.

Тож синочка вирішила народжувати вдома. Утім, наголошує - не мала жодних протипоказань. Почувалася добре, відвідувала жіночу консультацію й планові УЗД.

Інна, киянка:

- Если проблемы с сердцем, конечно, нужно идти в роддом, чтобы в случае чего - кардиолог был рядом.

Адже часто домашні пологи закінчуються трагедіями. Кілька років тому на Київщині в селі Погребах подружжя вирішило не їхати до лікарні. Народжували вдома під наглядом акушерки, яку рекомендували друзі.

Юлія Барабаш, помічник керівника відділу Броварського МВ поліції:

- Через десять хвилин після народження немовля померло. Медична довідка експертизи говорить, що причина смерті була асфіксія під час пологів, тобто удушення.

Мало не померла й сама породілля. Її ледь встигли врятувати лікарі швидкої.

Володимир Шевченко, головний лікар амбулаторії с. Погребів:

- Зі слів жінки, вона довго не могла родити, а псевдо-лікар пробивала їй плодний пузир, щоб прискорити роди.

Горе-акушерка, якій подружжя заплатило тисячу доларів, просто втекла.

Михайло Макаренко, головний акушер-гінеколог м. Києва:

- 90% людей принимают без образования! Вы понимаете, без образования, это надо практику и умение, это надо знать, ведь роды могут быть в головном предлежании, в тазовом, как они проходят, как принимать, биомеханизм родов, анатомию всю знать!

Більшість гінекологів категорично проти домашніх пологів. Бо бачать їхні моторошні наслідки.

Михайло Макаренко, головний акушер-гінеколог м. Києва:

- Три человека, да. С кровотечением мы забрали, с глубокими разрывами, и, к сожалению, с мертвым ребёнком, в этом году уже.

Пологи, хоч і природній процес, але непередбачуваний. Приміром, цілком реальна аномалія третього періоду пологів - це затримка дитячого місця в матці. В таких випадках породіллі потрібно негайна допомога хірургів. Або може статися відшарування плаценти чи розрив вен пуповини. Немовляті тоді швидко роблять переливання крові. І таких ситуацій безліч.

Олена Ткаченко, кореспондентка:

- Ми знаходимося в дитячій реанімації пологовому будинку. Саме сюди потрапляють новонароджені дітки з будь-якими вадами здоров'я, і саме тут їм можуть допомогти, а іноді навіть врятувати життя. Ось, наприклад, це апарат для штучної вентиляції легень. Він врятує дітей з асфіксією. Зараз він допомогає дихати Варварі, яка щойно народилася.

Якби Варвара народилася в домашніх умовах, її б могли не врятувати. Хоча вагітні за кордоном це роблять удома майже без страшних наслідків. Адже до них приїжджають з пологового будинку акушери-гінекологи, поряд чергує реанімобіль, а найближча клініка готова екстрено прийняти породіллю. Українки про таке можуть тільки мріяти. Хоча й мають право вибору, де народжувати. Але ліцензій на пологи вдома у нас не існує, й швидку під будинок ставити наміру не мають.

В'ячеслав Камінський, головний гінеколог Міністерства охорони здоров'я України:

- Розраховувати, що колись з тобою щось сталося і до тебе як чарівною паличкою підлетить реанімлобіль з інтубацією, розгорнути операційну, ну ми з вами розуміємо реалії, ми не можемо розраховувати відповідно на невідкладну допомогу.

За останні десять років більше як на половину зріс відсоток природніх пологів. Хоча медзаклади пішли назустріч майбутнім мамам. Ганна Куцина - доула. Це така собі помічниця, яка супроводжує жінку в пологах, але не приймає їх.

Анна Куцина, доула:

- Еще 10 лет назад партнера  вообще нельзя брать в роддом, потом врачи поняли: партнер - это ж классно, он делает половину работы, если не больше. У нас приказы в роддомах очень хорошие - про закону очень много позволить, мы можем рожать на стульчике, на боку, отказаться на спине, мы имеем право ходить, лежать.

Якщо розуміти фізіологію пологів, не боятися їх і мати підтримку - то ви обов'язково народите здорову дитинку й станете щасливою мамою.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.