Нагадати пароль | Реєстрація
П’ятниця, 16 листопада 2018
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

ВІЛ в Україні - хвороба, але не вирок

2 грудня 2015, 01:03
Дата ефіру/події: Середа, 2 грудня 01:03

Cьогодні - Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Україна - одна з найбільш уражених ВІЛ/СНІДом країн в Європі. Проте медики кажуть: цей діагноз - не вирок. Нині ВІЛ більше не вважають смертельним захворюванням. Є багато препаратів, які підтримують імунітет пацієнта та можуть продовжити життя на десятки років. Найважливіше - вчасно виявити небезпечний вірус.

- Я - ВИЧ-инфицированный.   

Про свій ВІЛ-позитивний статус Павло дізнався 12 років тому. Нині чоловіку - 35.

- Для меня это было равносильно приговору. То есть у меня первые мысли в голове - возникали цифры. Сколько мне еще осталось. Паника, связанная с тем, как мне жить среди окружающих, как мне сообщить своим близким людям об этом.

Тому хлопець готувався до найгіршого. Був майже певен - від нього відвернуться рідні та друзі. Втім, сталося інакше!

- Лучший друг сказал: если я могу тебе чем-то помочь, просто скажи об этом.

Але далі було найскладніше - повідомити страшну звістку коханій дівчині. 

- Я понимал, что я должен, по-честному должен сказать, я не могу ставить ее под удар тем, что я не признаюсь в том, что я инфицирован. С другой стороны, понимая, что я в секунду могу ее потерять.

Проте рішення дівчини приголомшило Павла. Вона не лише його не покинула, а стала його дружиною.

Вірус імунодефіциту людини щодня вбиває близько п'яти тисяч хворих по всьому світу. Остання стадія ВІЛ-інфекції - СНІД. Підчепити вірус імунодефіциту можна трьома шляхами: через кров вже інфікованого, під час незахищеного статевого акту, а також від вагітної жінки до її ще ненародженої дитини.

В Україні ВІЛ-інфікованих людей - двісті сімдесят тисяч. І це лише офіційна статистика. Насправді ж недужих значно більше.

Юлія Царевська, представник Всеукраїнської доброчинної організації:

- Кожній людині абсолютно, незалежно від того, які ризики вона має, потрібно тестуватися не рідше одного разу на півроку. Якщо людина виявилася позитивною при тестуванні, треба обов'язково стати на облік.

Напередодні дня боротьби зі СНІДом у Києві почали безкоштовно тестувати всіх охочих.

Світлана Федик, кореспондентка:

- Тестування на ВІЛ - процедура нескладна. У мене візьмуть кров із пальця. І вже через 10 хвилин я знатиму результат.

40 відсотків ВІЛ-позитивних - це повії та наркомани. Саме через інфікований шприц заразився й Павло. 

- К сожелению, в моей жизни был опыт употребеления наркотиков.

Тепер він допомагає таким же хворим, як сам. Павло працює в оргінізації, яка бореться зі СНІДом.

Небезпека підчепити страшну недугу чекає всюди. Стоматологи та гінекологи, майстри манікюру та татуювання. І це лише невеличкий перелік. Під час будь-якої маніпуляції, пов'язаною зі здоров'ям та красою, можуть інфікувати. Якщо вірус не лікувати - смерть настане навіть від звичайної застуди. Щороку ВІЛ-інфікований витрачає на ліки 10 тисяч доларів. Українців мають забезпечувати дорогими препаратами Міністерство охорони здоров'я. Та вистачає державних коштів не на всіх. Та чи не найбільше турбує ВІЛ-інфікованих ставлення до них довколишніх.

Тетяна Логінова, лікар-інфекціоніст: 

- ВІЛ в побуті не передається. Тому люди, які живуть з ВІЛ, вони мають бути інтегровані в суспільство. І ВІЛ не може бути на заваді у прийомі людини на роботу. 

- Обычные люди, с котрыми можно нормально жить и взаимодействовать, как и со всеми остальными. Можна обниматся, здороватся за руку, целоватся.

Що боятися людей з ВІЛ не варто - на власному прикладі показує відома співачка Віра Брежнєва.

Віра Брежнєва, співачка:

- Я столько с ними обнимаюсь. Чего страшно? Через рукопожатие ВИЧ не передается, через объятия не передается. Воздушно-капельным путем не передается. В интимные отношения я не вступаю с ними. Если захочу - для этого существуют презервативы.

Втім, живуть ВІЛ-інфіковані з певними обмеженнями. Вони не бувають донорами крові, породіллям роблять кесарів розтин, і молоді мами не можуть годувати немовля груддю.

Тетяна Логінова, лікар-інфекціоніст: 

- Зараз у нас в Україні дуже знизився відсоток передачі ВІЛ від мами до дитини. Якщо мама вчасно стає майбутня до програми профілактики ВІД до вагтіності, то дитина у неї народжується здоровою.

Водночас лікарі запевняють - вчасне тестування рятує життя! Не бійтеся перевірити себе. Сучасне лікування дає змогу хворим жити повноцінним життям багато років.

Юлія Царевська, представник Всеукраїнської доброчинної організації:

- Люди ВІЛ-позитивні - вони можуть дожити до старості. Головне - піклуватися про себе і робити все можливе для того, щоб вчасно проходити огляд, щоб вчасно приймати препарати.

Але не варто забувати про елементарні правила власної безпеки - захищений секс і стерильність медичних інструментів чи приладдя в салоні краси.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код
Чудесная помощь Киево-Печерских ... - Православие.Ru

Наберите сверху ссылку..........................

Исцеление от СПИДА

Записано со слов работницы Лавры Людмилы:

«Р.Б. Н. приходил молиться к Преподобным в Пещеры Киево-Печерской Лавры. Н. был
болен СПИДом. Из-за этой болезни он лишился всего: семьи, работы, друзей – и никому
не был нужен. В Пещеры он ходил молиться в течение трех лет, и однажды, молясь возле
одной из икон, почувствовал, что с него как будто снимается, слезает какая-то
пленка. Через некоторое время он узнал, что больше не болен, СПИДа у него не
обнаружили».

Всё по вере нашей.......................
Виктор 11.08.2017, 13:13 ответить
Комментарий удален
Комментарий удален
я узнала у пологовому будинку що я вич позитивна.умене була истерика врачи сказали що якщо я скимось буду мати стосунки мене посадять.ядумала це все...я начала дуже пити спиртни напои и через те мене лишили батькивськи прав .вси люди мене питали правда що ти хвора .я казала що неправда наши врачи перетворили мое життя на пеклою.тепер я непю 2 роки хочу поновити батькивськи права чи е в мене чанс.на облику янеперебую я недовиряю нашим врачам. я кожен день дивлюсь у дзеркало и повторюю я не хвора янехвора.
олена 23.01.2017, 23:27 ответить

Телебачення для всієї родини