У Києві через ремонт у сусідів руйнується житло бабусі-інваліда
Як сиплеться стеля, як тече вода і газ поступово оповиває квартиру. У столиці бабусю - інваліда 2-ї групи доводять до відчаю сусіди. Вони ремонтують оселю, а у пенсіонерки - немов після авіаудару. Кімнати тріщать по швах.
- Добрий день! Заходьте, будь ласка!
Повільно і немічно вона зустрічає нас на вході до своєї оселі. Валентина Тарасівна в повному відчаї, адже вже два місяці живе в цілковитій темряві. Екскурсію квартирою, що на Волгоградській 39, жінка починає з чергової порції ліків. Астма зробила з неї інваліда другої групи.
- Це гормони, а це такий, як приступ - швидка допомога.
Валентина Тарасівна втратила спокій, щойно у квартирі на поверх вище з'явилися нові власники. Вони затіяли там грандіозний ремонт, і ось вже три місяці сусідка живе наче на будівельному майданчику.
Валентина Тарасівна, киянка:
- Вони почали розбивати перегородки між кухнею, ванною, почався гром страшний, кожен день з ранку до ночі бам-бам-бам, 3 хлопці з ломами в стелю.
Разом із несамовитим гуркотом у жінки почали, окрім нервів, не витримувати й стіни та стеля.
- Я вимітала, щодня я вимітала по піввідра, воно сипалось, сипалось, сипалось. Карніз - бабах! Я сюди прибігаю, тут тече злива, воно тече і туди, і сюди, і туди, падає оця штукатурка, я кричу: гвалт!
Одного дня у ванній на пенсіонерку взагалі посипалася штукатурка. Але найгірше було попереду - до повного сусідського будівельного набору мало не додався вибух. На кухні у Валентини Тарасівні від'єдналася газова труба, яку згори начебто відрізали будівельники.
Валентина Тарасівна, киянка:
- Була аварійна ситуація, витік газу на тому поверсі. Це кожний день стреси для мене, от я з вами розмовляю, в мене приступ начинається, для мене це капець, я дуже хворію, вночі я не можу спати.
Самі власники квартири, де триває ремонт, розмовляти з сусідкою не хочуть. Ми спробували поспілкуватися з ними, але двері відчинив робітник. Він твердить: працюють тихо.
Олександр, будівельник:
- Ну ми ж такого нічого не робили, шо ми робили - робили стяжку, тепер стіну шуткатурим... Сантехнік міняв труби, він шось неправилньо зробив, ну цеж не ми, сантехнік міняв.
Аби хоча б якось владнати ситуацію, Валентина Тарасівна неодноразово зверталася до ЖЕКу. Там визнають - її квартира в аварійному стані саме через ремонт у сусіда, але зупинити будівельників не мають права. Лише можуть відрядити перевіряльників, які зафіксують руйнування.
Людмила Лінник, секретар ЖЕКу:
- Дается предписание, составляем протокол, отправляем на админкомиссию. Если это вина мешканця, значит, делает ремонт мешканец.
Тому жінка має намір судитися. Аби їй допомогти, Свідок звернувся до кваліфікованих юристів. Вже в понеділок Валентина Тарасівна має зустрітися з адвокатом.
Оксана Василяка, директор центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:
- Центр видав доручення та призначив адвоката, наразі планується зустріч авдкоата з людиною, і буде плануватись подальша робота.
Адвокат переконує - такі справи здебільшого виграшні, адже довести вину сусідів не складно. Але за однієї умови.
Олена Гончаренко, адвокат:
- Зафиксировать сам момент возникновения залития, потом необходимо обратитсья в ЖЭК, в организацию, чтоб была создана комиссия, которая провела обследование квартиры, уже тогда обращаться в суд о возмещении материального и морального ущерба.
Та можна й укласти мирову угоду. Коли власники добровільно погодяться владнати ситуацію.
- Коли вони зроблять так, як треба, для чого мені судитись, ці нерви витратить.
Отже, суд чи мирова? Чи домовляться сусіди? Свідок стежитиме за долею бабусі-інваліда.