Смертельний ремонт даху у Рівному
У Рівному під час робіт загинули працівники ЖЕКу. Чоловіки впали з даху п'ятиповерхівки. Трагедію у поліції кваліфікують як нещасний випадок, утім, не виключено, що до відповідальності можуть притягти і посадових осіб житлово-комунального господарства. Адже чому люди працювали на даху у вихідний день?
Вихідний, але двоє комунальників були на роботі. Вибралися на дах п'ятиповерхівки. Мешканці зраділи - нарешті лагодитимуть їхню стару покрівлю. Та сталося непоправне - один із чоловіків зірвався, другий схопив колегу й намагався втримати, але обидвоє полетіли з 15-метрової висоти.
- То вони ремонтували кришу, і, видно, обрірвалося.
- Я так думаю - вітер був, дощ, десь підсковзнулися, один одного тримав, один і впав, а другий це саме...
Дорогою до лікарні у швидкій помер 45-річний чоловік. Його молодший колега ще дихав, але від падіння з висоти внутрішні органи постраждалого буквально розірвало.
Ігор Труш, лікар-анестезіолог Рівненської центральної міської лікарні:
- У нього були травмовані легені, кровотеча сильна легень, тупа травма живота.
29-річний чоловік помер від внутрішньої кровотечі. Чому загинули люди - нині розслідує спеціальна комісія. Вона має з'ясувати, чому робітники працювали у вихідний день.
Микола Краснолюба, працівник управління державної праці в Рівненській області:
- ЖКС Сонячне повідомило, що ці працівники з'явивилися на будівлі, щоб забрати інструмент, який був в користуванні на час ремонтих робіт.
Чи це так, у міському управлінні комунального господарства відповісти не змогли.
Ярослав Сахнюк, керівник управління ЖКГ м. Рівного:
- Я сьогодні не володію інформацією, бо всі тут займаються похоронами. Я не знаю, чи вони ремонувтали, я знаю, що зірвалися і впали з даху.
Мешканці будинку, де сталася трагедія, розповідають, що чоловіки мали намір латати дірки на даху. Просто там, нагорі, розпалили вогонь, аби зварити смолу. Обидвоє були напідпитку. Спочатку ледь не спалили будинок - один із балконів спалахнув.
Тетяна Андріївна, мешканка будинку:
- То они там как вроде смолой, этой, паяльной лампой… И вот в этой квартире огонь шел, вызывали МЧС.
Лариса Павлівна, свідок:
- Справа в тому, що вони мали варить смолу на дворі, а варили на даху, і вони ето дєло, а там мокро, дощ - і поїхали, і впали.
Що призвело до трагедії - вже знають полісмени. Комунальники грубо порушили правила техніки безпеки. Перша й головна умова роботи - сприятлива погода: при ожеледиці, під час туману чи в сильний дощ і вітер не можна працювати на даху. Робітники мають бути вдягнуті у спецодяг - без зав'язок, шнурів і зайвих елементів, влітку - гумове взуття, взимку - повстяне. І найголовніше - страхувальні троси й пояси, якими робітник має прив'язуватися до стійких конструкцій на даху.
Чоловіки знехтували всіма правилами. Працювали в дощ, дув поривчастий вітер, а ременів безпеки взагалі не було. За фактом загибелі працівників ЖЕКу правоохоронці розпочали кримінальне провадження.
Катерина Семенюк, співробітниця ГУ Національної поліції в Рівненській області:
- За фактом порушення правил безпеки під час виконання робіт, що призвели до загибелі людей, відкрито провадження, правоохоронці з'ясовують усі обставини події.
Чи каратимуть за загибель людей керівництво ЖЕКу - поки невідомо. Слідчі чекають на завершення всіх експертиз. Сьогодні комунальників поховали. Розповісти, чому сталася трагедія, чоловік, якого лікарі намагалися врятувати, не встиг. Останні слова, які почули медики від пацієнта: Я лише хотів врятувати колегу.