В Дніпропетровську малюк провалився в каналізаційний люк
У Дніпропетровську півторарічний хлопчик провалився у двометрову каналізаційну шахту. Життя дитині врятували теплий одяг і те, що в ямі не було води та металевих конструкцій. Сама ж надзвичайна подія сталася на території школи.
Ні гойдалок, ні гірок, ні спортивного майданчика - звичайне шкільне подвір'я. Але його дуже полюбив півторарічний Максимко. Кожну прогулянку разом з мамою - тут. Збирає гілочки й листя. Оксана міцно тримає синочка, адже днями звичайна прогулянка ледь не закінчилася трагедією. На очах у матусі малюк впав у каналізаційну шахту.
Оксана Муравльова, мати постраждалого хлопчика:
- Подошел к куче листьев, вот, и буквально одна секунда - и я услышала отчаянный крик: мама! Вот, и ребенок провалился просто в люк, я даже не успела схватить за руку.
Максимко впав з двометрової висоти. Малюку поталанило - він дістав лише синці та подряпинки, але дуже перелякався. Головну роль рятівника виконав теплий пуховик, в який був одягнений хлопчик.
Оксана Муравльова, мати постраждалого хлопчика:
- Очень нам повезло, что там не было никакой тяжелой арматуры, ни труб. Просто упала фанера сверху и листья.
Розгублена мати кликала на допомогу перехожих. Але ніхто не звернув на жінку жодної уваги. Тож вона кинулася в яму слідом за дитиною. Але вибратися звідти разом з сином вже не мала сил. Тоді зателефонувала чоловіку. Він примчав до рідних і визволив бранців із пастки.
Волдимир Муравльов, батько постраждалого хлопчика:
- Ставал на одно колено. Сначала я ребёнка достал, потом я достал свою жену Оксану.
Відкрита яма, лише присипана листям, посеред шкільного двору. Як таке можливо і чому адміністрація закладу не реагує на небезпеку? Обурені батьки пішли запитувати в директорки школи. Керівниця заспокоїла - про проблему знає і навіть регулярно її розв'язує. Але щойно комунальники встановлюють нову кришку - її знову викрадають.
Наталія Скоропад, директор сш№ 52 м. Дніпропетровська:
- Мы постарались на какие-то дырки положить вот бетонные, даже бетонные какие-то камни, чтобы ребенок не попал туда. Ну а там, где вот настоящие люки крадут - мы стараемся своими силами закрыть их.
В Україні за викрадення люків, якщо злодія впіймали вперше, карають штрафом, або позбавляють волі - до трьох років. Крім того, законом передбачена кримінальна відповідальність і щодо комунальників, на балансі яких вони перебувають. Утім, розкривають таких злочинів небагато.
Інна Тарасенко, старший інспектор Дніпропетровського відділу поліції:
- По городу Днепропетровску было открыто 10 уголовных производств по факту кражи люков. По трем из них злоумышленники привлечены к уголовной ответственности. Сотрудники полиции направляют рекомендационные письма в коммунальные предприятия, которые отвечают за определенный участок, где не оказалось люка.
Кого каратимуть за відкритий каналізаційний люк, наразі невідомо, бо нині комунальники не можуть навіть вирішити, в кого на балансі яма - Дніпроводоканалу чи школи. Та чи шукатиме крадія поліція? Відповісти на це запитання правоохоронці обіцяють після завершення розслідування. А поки небезпечну яму просто прикрили - металевим листом.