Аферистка видурила всі гроші у пенсіонерки в Рівному
Легковірність вартістю у мільйон. У Рівному шахрайка видурила у пенсіонерки всі гроші, які та з дочкою збирала на квартиру. Причому, аби "обробити" жінку, аферистці знадобилося лише 10 хвилин! Про хитрі схеми та викрутаси шахраїв.
Пані Валентина з донькою збирала гроші на нову квартиру. Відкладали кожну копійку. І ось нарешті зібрали потрібну суму і навіть наглянули оселю. Та мрії жінок розбилися через власну легковірність. Шахрайка буквально за 10 хвилин виманила всі їхні заощадження!
Валентина, потерпіла:
- Кто-то по наводке, вы понимаете… Мы хотели квартиру.
Аферистка розповіла пані Валентині байку, що в країні проводять такий собі обмін банкнот - зі старих на нові. Пенсіонерка спершу не повірила. Тоді шахрайка вдала, що телефонує доньці. Після цього сумніви в бабці розвіялися - і вона віддала незнайомці майже мільйон гривень! А натомість отримала... фантики.
Валентина, потерпіла:
- Я з банка, поменять, поменять надо, еще и спросила: как вы себя чувствуете?
Те, що їх ошукали, жінки зрозуміли лише наступного дня. Донька повернулася з роботи додому та ледь не зомліла! Замість справжніх грошей побачила сувенірні.
Любов Гуда, прес-офіцер відділку комунікації ГУ Національної поліції:
- До поліції звернулася 52-річна рівнянка, яка повідомила, що невідома особа виманила кошти у сумі 27 тис, 3 600 євро та 180 тисяч гривень.
Зараз пройдисвітку шукає вся поліція Рівненщини. На вигляд їй 40-50 років. Середнього зросту. Волосся світле з сивиною. Саме так її описує пані Валентина.
- Як так поняла сначала - это соседка, вроде как вот выглядела…
У Рівному тільки й розмов, що про аферистів, які удають банківських працівників. Причому працюють справжні кримінальні професіонали - "обробляють" жертв за лічені хвилини! Тож у банках просять людей і на поріг не пускати таких гастролерів!
Андрій Хмільник, керівник прес-служби банку:
- У жодному разі працівники банків не можуть ходити по помешканнях, такі операції здійснюються тільки в касах, і тільки.
Зазвичай шахраї заздалегідь обирають жертву. Продумують і психологічну атаку - аргументи, які зможуть підкупити людину. Ось найпростіші з них: лякають - мовляв, "ви можете опинитися в біді". Говорять, що "так роблять усі". Або ж обіцяють золоті гори.
Ольга Яковлева, психолог:
- Коли ця людина похилого віку, коли пенсіонерка, дуже легко вдертися в довіру, пошкодувати, поспівчувати, погодитися, сказати: ви така нещасна, і люди на це ведуться другу половину життя.
Тож поліція наполегливо радить людям бути вкрай обачними та не довіряти незнайомцям. Бо дуже часто злочини шахраїв залишаються нерозкритими. І повернути свої гроші, які потрапили до аферистів - майже неможливо.