Ветерани міліції влаштували мітинг під Верховною Радою
Бути почутими. Сьогодні під Верховну Раду вийшли колишні міліціонери. Вони хотіли дізнатися, чому їх кинули напризволяще. Пенсії не перераховують, квартирні черги скасували. Та й переатестація часто несправедливо залишає за бортом досвідчених спеціалістів.
З українськими прапорами в руках та з надією, що їх почують. Під Верховну Раду вийшли пенсіонери МВС. Колишні оперативники, слідчі та дільничні інспектори з усієї України. Вони не згодні з нинішньою реформою. Якщо раніше разом зі збільшенням зарплат міліціонерів, що працюють, перераховували і їхні пенсії, то зараз цей закон скасували.
Анатолій, пенсіонер МВС:
- Зарплату підняли по 3-4 рази, а нам ніхто нічого не добавляє. Ціни на продукти, підіть в магазин. За квартири платим, за тепло платим. По тисячі і більше за квартиру тільки треба заплатити. Вот і ми виживаємо.
Віктор приїхав із Чернігова. Чоловік каже - реформу поліції підтримував до моменту, поки не отримав листа. Більше 20 років він стояв у черзі на житло і був уже 5-м. Але тепер квартира колишньому експерту не світить.
Віктор, пенсіонер МВС:
- С ликвидацией ОВД ликвидирована и комиссия, и после Нового года приди, забери документы и по месту жительства становись на общий учет. Все отмазки идут: ты работал в милиции, милиции уже нет, и забудь о том, что было. Но извините, 23 года простоять в очереди, быть 5-м и вот так лишиться всего!
Не розуміють колишні правоохоронці і того, за яким принципом відсіюють міліціонерів атестаційні комісії.
Віталій, пенсіонер МВС:
- Підготувати за 3 місяці можно постового міліціонера, які оце їздять з мигалками, а хіба за 3 місяці можно підготувати оперативного працівника, слідчого, експерта-криміналіста? Це ж не можна. А злочинність як росте. Чим вони думають?
До пікетувальників таки вийшли депутати. Пообіцяли розібратися.
- Побачимо, що у нас получиться з цього. Тільки з Запоріжжя люди приїхали?
- Нє, ще є. З усієї України.
Та якщо в пенсіонерів є надія, що їх почують, то у нинішніх міліціонерів, які не пройшли атестацію, її майже не залишилось. Юлія теж потрапила до чорних списків. Жінка працювала слідчим на Луганщині. Коли там почалася АТО - не вагаючись з двома дітьми переїхала до столиці. З серпня минулого року працює в Дарницькому відділку. З боку керівництва - лише позитивні відгуки. Та атестаційна комісія вважає інакше. Її висновок пролунав як вирок - посаді не відповідає. Перші два етапи тестування Юлія з легкістю пройшла, а ось на співбесіді почула дивні запитання.
Юлія Філіповська, співробітниця Дарницького відділу поліції Києва:
- Был вопрос провокационного характера: что, если я окажусь в зоне АТО и в прицел увижу своего бывшего сотрудника, то как бы я поступила? Мне просто интересно, кто эти люди? У них есть допуски до державной таемници. Могут ли они задавать такие вопросы?
Та, як і пенсіонери під парламентом, Юлія здаватися наміру не має. Вона вже підготувала позовну заяву і чекає лише на офіційне оприлюднення результатів атестації. Жінка переконана, що всі правоохоронці, які не згодні зі звільненням, теж підуть захищати свої права до суду.