Триває протистояння вірян на Рівненщині
Блокада - день п'ятий. У селі Птича на Рівненщині в храмі досі голодують семеро вірян. Вони оточені кордоном правоохоронців. Напередодні одній жінці стало зле, її ушпиталили, і тепер вона вдома. Що ж там відбувається зараз і чи є надія на порозуміння?
Геннадій Стамбула, кореспондент:
- Великий конфлікт - в маленькому селищі Птичі, що на Рівненщині. Це село прославилося вже на всю Україну. Тут п'яту добу селяни буквально воюють за місцевий храм. З одного боку - парафіяни Української православної церкви, з іншого - УПЦ Київського патріархату. Між ними майже 300 правоохоронців.
Парафіяни УПЦ стоять за церкву. Ще вчора їх було восьмеро. Сьогодні - семеро. Ця жінка не витримала п'яту добу в холоді, без їжи та води - їй стало зле. Ці оплески та гучні крики - селян-опонентів. Вони відмовлялися пропускати в храм вірян УПЦ та лікарів, щоб надати допомогу постраждалій. З небажанням, але погодилися - коли втрутилися правоохоронці.
Ірина Городчук зараз вдома, на лікарняному. Каже - почувається вже краще. Правда, трохи в очах паморочиться й тиск скаче. Адже такого стресу ще ніколи не переживала.
Ірина Городчук, вірянка УПЦ, жителька с. Птича:
- Іри сусідка кричала: щоб ти здохла. Судіка друга кричала… Кума кричала: щоб ти здохла… Бачите, не здохла… бог береже…
Лікарі сказали: організм у жінки виснажився за ці дні голодування. Погано стало й матері Ірини. Але вона досі голодує.
Достукатися до вірян у церкві заважають правоохоронці.
- Погодьте з керівництвом питання…
Місцева поліція оточила храм. Не пропускають нікого. Все має бути за законом. І ніяких але. В цьому категоричний отець Миколай. Він майже півстоліття прослужив в селі священиком Свято-Успенського храму. Адже суд визнав - церква належить УПЦ. І крапка. Отже, опоненти пускай будують собі новий храм.
Отець Миколай, священик Свято-Успенського храму в с. Птича:
- Щоб вийшли із церкви… Помогаємо будувати храми…
Цей чоловік - сільський голова Птичі. Ярослав Вознюк показує стос паперів. Тут є дозвіл на право власності на землю під церквою та на сам храм. Господар - сільська громада Української православної церкви. І це голова підтверджує. А для будівництва нового храму навіть ділянку в селі вибрали.
Ярослав Вознюк, сільський голова с. Птича:
- У нас тут є ділянка, яка була призначена для комерційного використання, але за бажання депутатів ми зняли з торгів, щоб в разі чого передати одній з релігійних громад.
Зараз парафіяни УПЦ проводять богослужіння на вулиці біля окупованого храму, чи тут - у звичайному гаражі настоятеля. А всередині церкви досі голодують семеро вірян.
Вони готові стояти до останнього.