Відлига перетворила черкаське село на Венецію
Підтоплені. З лопатами та відрами - проти великої води. У черкаському селі - потоп! У Степанках відлига перетворила дороги на річки. Чому тоне село?
Ось так із лопатами та в гумових чоботях селяни боронять свої оселі від води. Дорогою пливуть... автомобілі. Ольга Линник - медсестра на пенсії, в часи повені вона у Степанках - головний лікар. Бо село фактично відрізане від світу.
Ольга Линник, мешканка Степанок:
- Визивали, не може скора сюди добраться. Значить я по-дружєські, по-сусідські хожу на визов, слухаю, обслуговую, чоловіка її отправила в аптєку по лєкарства.
Кожна відлига чи злива для Степанків - справжня біда. У селі починається потоп! А для людей - неабиякі морока та збитки. І зараз селяни найбільше бояться, що велика вода знову підтопить їхні хати.
Тетяна Бровар, мешканка Степанок:
- В нас затопило було погріб, ми з чоловіком, старі пенсіонери, виносили дві тони картошки, щоб викачать воду, вода стояла почті під потолок у погребі, у сусіда мого під хатою вода була, погріб затопило, він інвалід, тіки прийшов з лікарні, а жінка взагалі інвалід першої групи.
Цього року селяни вирішили діяти на випередження. І тільки дорога почала перетворюватися на річку - люди пішли зі скаргами в різні служби. Бо причина тутешнього водопілля - помилка під час проектуваня шляху.
Валерій Лисенко, Степанківський сільський голова:
- Построєна велика балка, вона просіла, тут по перше було років 60, тому просіла сама по собі, коли асфальт робили зверху, то вона просіла, просто положили асфальт і пішли, і ще ж не всі люди були тут за встановлення лотків для відводу води, через що так і сталось.
Чиновники скликали нараду і пообіцяли - днями відкачають воду, а вже навесні розпочнуть ремонт.
Андрій Хижняк, керівник відділу управління Держслужби з надзвичайних ситуацій у Черкаській області:
- Намітили шляхи вирішення цієї проблеми, вирішити можна поступово, там потрібно продовжити сток, заложено близько 50 метрів, його треба доложить, і весною райавтодор цим займеться.
Та чому цього не робили в попередні роки, ніхто пояснити не може. Тож селянам залишається сподіватися, що теперішні обіцянки не залишаться порожніми словами. Бо наступної зими людям доведеться обміняти велосипеди та машини на човни.