З львівської ресторації вигнали хворого на ДЦП відвідувача
Скандал у Львові - там хлопця, хворого на ДЦП, офіціант відмовився обслуговувати і спровадив із ресторану. Як пояснило керівництво закладу - Роман Кисляк ходив навкруги столу і не робив замовлення. Згодом з'ясувалося: у юнака там була зустріч зі знайомою, яку він мав зачекати за резервованим столиком. Чи вибачилося керівництво закладу перед Романом і чи буде подавати до суду хлопчина?
У Романа - дитячий церебральний параліч. Він переселенець із Донецька. У Львові хлопець живе в монастирі і працює таксистом. Його стан дозволяє водити авто. Зізнається: зазвичай по ресторанах не ходить.
Роман Кисляк, постраждалий:
- Я зовсім не хожу по ресторанах, я, до речі, стидаюсь самого себе. Мене запросила туди людина і сказала почекати меня там. Був там замовлений столик.
Роман зайшов до закладу, але знайомої ще не було. Відтак, вирішив їй зателефонувати. Але за мить офіціант виштовхав його на вулицю, нічого не пояснивши. Цей інцидент набув розголосу завдяки соцмережам. Керівництво ресторану на своїй сторінці вибачилося перед хлопцем. Офіціанту нібито він видався підозрілим.
Володимир Гавришевський, генеральний менеджер мережі ресторанів Вапіано Україна:
- Роман зайшов в заклад, ходив по закладу, здався підозрілою особою, тому що ми вже мали випадки, коли людина заходить, починає просити або кричати, в нас були випадки. Його попросили покинути заклад. Ніхто його не бив.
Те, як Романа виганяли з ресторану, зафіксувала камера спостереження. Утім, керівництво відмовилося показати це відео журналістам.
Юрій Віняр, юрист:
- Це може свідчити про приховування закладом протиправної поведінки їхнього працівника. Якби там було все згідно чинного законодавства, не було порушення прав відвідувача, вони би це відео, навпаки, показали з метою зняти з себе будь-які сумніви.
На думку юриста, працівники закладу мають право відмовити клієнту в обслуговуванні, але за умови, що той порушує якісь правові чи моральні норми. Але аж ніяк через те, що людина з особливими потребами.
Юрій Віняр, юрист:
- У випадку відмови покинути заклад - тоді вже би можна було вживати інших заходів, таких як викликати поліцію, якщо були ознаки якогось хуліганства в діях тої особи. В іншому випадку, якщо такого не було, тоді це є грубе порушення, це є порушення основного права особи - права на повагу до честі та гідності, яке закріплене в конституції.
Приятелі Романа навіть боялися, аби він не наклав на себе руки після такого приниження.
Юрій Бубес, приятель постраждалого:
- В Романа і так самооцінка занижена, тому що він інвалід, тому що зараз така поведінка до нього є. З тою ситуацією його самооцінка взагалі впала на ноль. Я, чесно кажучи, до нього звонив, бо переживав, щоб з хлопцем якоїсь ситуації не сталося поганої.
Роман дякує друзям за підтримку і не має наміру вимагати матеріальної компенсації за своє приниження. І вже пробачив своїм кривдникам.