Нагадати пароль | Реєстрація
Середа, 28 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Кияни прожили зиму без опалення

15 лютого 2016, 23:45
Дата ефіру/події: Понеділок, 15 лютого 23:45

Заморожені. Сотні киян всю зиму живуть без опалення. Мешканці кількох будинків у столичній промзоні під Дарницьким мостом терпляче чекали, поки побудують нову котельню. Котельня - готова, втім її все ніяк не запустять. Тож родини з дітьми прийшли вимагати тепла від київської влади.

Вулиця Баренбойма в Києва. Що таке комунальні вигоди - тутешні мешканці не знають. Вже закінчується зима, а в їхніх квартирах досі немає опалення! Олена - мати близнят Ганни та Марії - розповідає:

Олена, мешканка вулиці Баренбойма:

- Для того, чтобы просто покупать детей, в наше время мне нужно изначально нагревать минут 20 дуйкой помещение в ванной комнате, потом лишь я могу купать детей.

Якщо у ванній холодно, то в кухні ще й волого, від чого псуються стіни.

- Идет отклеивание обоев, вот видите - грибок пошел, вот уже плесень, грибок, я уже немножко затирала, все полностью повздувалось, стены влажные.

Аби в кімнаті можна було якось бути, постійно працює обігрівач. 

- Мы греемся отут...

Олена, мешканка вулиці Баренбойма:

- Получается 800 киловат, а то и до 1000 кв - это если не выключается, а если включаешь дуйку, то счетчик мотает с такой скростью, что глаза разбегаются.

Про непросте життя мешканців цих будинків ми розповідали майже рік тому. У кількох багатоповерхівках, які розташовані на території мостозагону, мешкають 300 родин. Торік у березні їм вимикали електроенергію за борги мостозагону. Після виходу сюжетів у " Свідку" столична влада звернула увагу на цих людей. І мешканці уклали прямі договори на електро- та газопостачання. Тоді місто збудувало нову котельню. Яка не працює досі! Тож люди з Боренбойма прийшли під столичну мерію. Чиновники пообіцяли дати тепло до кінця тижня. Втім, від столичної влади мешканці вимагають ще й нового статусу для своїх будинків. Місто не визнає їх житловим фондом. Бо 5 років тому СЕС визнала їх непридатними для життя.

Дмитро Новицький, керівник департаменту київської міськдержадміністрації:

- Если бы была юридическая возможность вернуть статус жилого дома, то это было бы намного проще, чем решать вопрос об отселении. Вам там жить нельзя.

Дмитро Махно, мешканець вулиці Баренбойма:

- Нет ни одного документального подтвержения, что статус жилого фонда у этих домов был отобран.По уровню шума, по загрязненности там все находится в пределах нормы. На проспекте Победы люди живут возле трассы, там намного шумнее, грязнее и хуже.

Подальшу долю цих будинків вирішить спеціальна комісія Київради. Родини сподіваються, що рішення буде на їхню користь. Інакше місту потрібно буде відселити 300 родин.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.