Нагадати пароль | Реєстрація
Понеділок, 5 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Революційний метод боротьби з раком досліджують в США

17 лютого 2016, 22:37
Дата ефіру/події: Середа, 17 лютого 22:37

Революція в боротьбі з раком. Американські вчені приголомшили сенсаційним відкриттям. Вони знайшли ефективні ліки в лікуванні лейкемії (це рак крові). Чи є розробка проривом у боротьбі зі смертельною хворобою?

Це - Лейла Фолі. У неї лейкемія, або рак крові. Втім батьки чіплялися за будь-який шанс. І наважилися на експеримент - випробувати новий метод. Тепер у Лейли - ремісія.

Лайза Фолі, мати Лейли:

- Було страшно, дуже страшно всім нам. Але ми прийняли це рішення заради неї. І, як виявилося, це було найкращим ріешнням у нашому житті.

Коли Лайза Фолі народила другу дочку, Лейлу, півтора року тому, все здавалося прекрасним. Не було жодних проблем під час вагітності. І дитина з'явилася на світ здорова. Втім, у три місяці лікарі діагностували в неї пришвидшене серцебиття. Дівчинка постійно плакала. Спочатку думали, що це - проблеми з травленням. Втім, все виявилося значно гірше - гострий лімфобластний лейкоз. Батьки погодитися на експеримент - генетичну терапію. Під час дослідження Лейлі вводили генетично-модифіковані імунні клітини, або так звані Т-лімфоцити. Цей напрямок виявився вдалим.

Вашім Касим, професор медицини:

- У нас тепер є розуміння, куди і на що перенаправити нашу імунну систему. Ми стали досвідченішими й ефективнішими в цьому. Тож ми плануємо випробувати наш метод на великих групах пацієнтів.

Новий метод лікування, який налаштовує імунну систему на боротьбу з раковими клітинами, допоміг майже всім смертельно хворим людям, які брали участь у клінічних випробуваннях. У всіх - ремісія. Ця звістка дала надію онкохворим в усьому світі. Та експерти, хоч і визнають результати випробувань приголомшливими, кажуть - поки це лише дитячий крок на шляху до перемоги над хворобою.

Пацієнти на пізніх стадіях раку крові, яким прогнозували швидку смерть, показали цілковиту ремісію - після 18 місяців перевірок. Це зафіксували в 90 відсотків із 35 піддослідних. Хворим не допомагали жодні традиційні методи лікування.

Мартін Пюле, викладач гематології:

- Якщо ці Т-клітини будуть частиною імунологічної пам'яті, шанси лейкемії або рецидиву раку стануть значно меншими, тому що, як тільки рак з'являється знову, імунні клітини одразу розпізнають його і вбивають кожну невелику кількість ракових клітин, які виникають.

Утім, деякі пацієнти відчували токсичні побічні реакції і померли. Тож лікарі будуть проводити подальші дослідження цього методу. Позаяк поліпшення, які демонстрували деякі пацієнти, безпрецедентні.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.