Революційний метод боротьби з раком досліджують в США
Революція в боротьбі з раком. Американські вчені приголомшили сенсаційним відкриттям. Вони знайшли ефективні ліки в лікуванні лейкемії (це рак крові). Чи є розробка проривом у боротьбі зі смертельною хворобою?
Це - Лейла Фолі. У неї лейкемія, або рак крові. Втім батьки чіплялися за будь-який шанс. І наважилися на експеримент - випробувати новий метод. Тепер у Лейли - ремісія.
Лайза Фолі, мати Лейли:
- Було страшно, дуже страшно всім нам. Але ми прийняли це рішення заради неї. І, як виявилося, це було найкращим ріешнням у нашому житті.
Коли Лайза Фолі народила другу дочку, Лейлу, півтора року тому, все здавалося прекрасним. Не було жодних проблем під час вагітності. І дитина з'явилася на світ здорова. Втім, у три місяці лікарі діагностували в неї пришвидшене серцебиття. Дівчинка постійно плакала. Спочатку думали, що це - проблеми з травленням. Втім, все виявилося значно гірше - гострий лімфобластний лейкоз. Батьки погодитися на експеримент - генетичну терапію. Під час дослідження Лейлі вводили генетично-модифіковані імунні клітини, або так звані Т-лімфоцити. Цей напрямок виявився вдалим.
Вашім Касим, професор медицини:
- У нас тепер є розуміння, куди і на що перенаправити нашу імунну систему. Ми стали досвідченішими й ефективнішими в цьому. Тож ми плануємо випробувати наш метод на великих групах пацієнтів.
Новий метод лікування, який налаштовує імунну систему на боротьбу з раковими клітинами, допоміг майже всім смертельно хворим людям, які брали участь у клінічних випробуваннях. У всіх - ремісія. Ця звістка дала надію онкохворим в усьому світі. Та експерти, хоч і визнають результати випробувань приголомшливими, кажуть - поки це лише дитячий крок на шляху до перемоги над хворобою.
Пацієнти на пізніх стадіях раку крові, яким прогнозували швидку смерть, показали цілковиту ремісію - після 18 місяців перевірок. Це зафіксували в 90 відсотків із 35 піддослідних. Хворим не допомагали жодні традиційні методи лікування.
Мартін Пюле, викладач гематології:
- Якщо ці Т-клітини будуть частиною імунологічної пам'яті, шанси лейкемії або рецидиву раку стануть значно меншими, тому що, як тільки рак з'являється знову, імунні клітини одразу розпізнають його і вбивають кожну невелику кількість ракових клітин, які виникають.
Утім, деякі пацієнти відчували токсичні побічні реакції і померли. Тож лікарі будуть проводити подальші дослідження цього методу. Позаяк поліпшення, які демонстрували деякі пацієнти, безпрецедентні.