Нагадати пароль | Реєстрація
Понеділок, 5 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Робота на Сході - другий шанс для міліціонерів, які не пройшли переатестацію

19 лютого 2016, 23:20
Дата ефіру/події: П’ятниця, 19 лютого 23:20

Другий шанс - на Донбас. Міліціонерів, які не пройшли переатестацію, можуть повернути на службу. Їм запропонують роботу в Донецькій та Луганській областях! Це - ініціатива МВС. Чи готові самі правоохоронці їхати на Схід? Чи вважають це справедливим? І як таку ідею сприймають мешканці Донбасу?

Тепер уже колишній правоохоронець Олександр віддав роботі 15 років свого життя. Дослужився до майора. Та переатестація поставила на його кар'єрі крапку. Результати тестів і співбесіди чоловікові повідомили вже після звільнення. Він вважає такі дії незаконними і готується позиватися до суду.

Олександр, звільнений правоохоронець:

- Атестаційна комісія, у разі, якщо їм щось не сподобалося в мені, могла б прийняти рішення про пониження мене в посаді, або інші рішення.

У Миколи - схожа історія. Він розповідає, що співбесіда з ним тривала якихось 5 хвилин. І більшість питань були не про роботу, а особистого характеру.

Микола, звільнений правоохоронець:

- Я не знаю, як можна оцінити людину за 5 хвилин. Її професійні якості. Як вони дають заключення на людей, професійне.

Лише у Києві та Київській області переатестацію не пройшли кілька тисяч правоохоронців. У МВС визнають, що серед них і справді є професіонали, які з різних причин випали з обойми. Тож у відомстві придумали, як дати таким працівникам другий шанс. Їх візьмуть на роботу в поліцію, але служити Україні відправлять на Схід.

Артем Шевченко, речник Міністерства внутрішніх справ України:

- Якщо вони підходять по моральним, діловим і професійним якостям, запропонувати продовження служби у підрозділах Нацполіції у Донецькій та Луганській областях. Мова йде про те, що не брати бездумно всіх, а провести певну роботу.

Таку ідею запропонували очільники Національної поліції в Донецькій та Луганській областях. Адже зараз там відчувають величезний брак кадрів. На Донеччині не вистачає більше двох тисяч правоохоронців, і ще десь тисячі - на Луганщині.

В'ячеслав Аброськин, керівник ГУ Нацполіції в Донецькій області:

- Ежедневно у нас увольняется от 10 до 18 человек. Это не позволяет нам нормально нести здесь службу и обеспечить охрану общественного порядка в то время, когда здесь проходят боевые действия.

Старим-новим поліцейським запропонують служити у містах і селах неподалік лінії розмежування. Серед непереатестованих є люди, яким залишився один або кілька років до пенсії. Вони зможуть дослужити на Сході, запевняють у МВС. Але така ідея має й чимало критиків. Один із них - адвокат Сергій Вілков, який захищає звільнених правоохоронців у суді. На думку юриста, керівництво правоохоронних органів застосовує до колишніх підлеглих подвійні стандарти.

Сергій Вілков, адвокат:

- Це фактично хочуть неугодних працівників поліції, які є підготовлені, зігнати туди і їх застосовувати при антитерористичній операції.

Не в захваті від пропозиції МВС і деякі мешканці Сходу.

Лілія, мешканка м.Краматорська:

- Раз они не прошли аккредитацию, значит, не хватает каких-то качеств определенных. Если скинули, как ненужный груз, я бы не была довольна.

Тим не менше, аби довести свій професіоналізм і відданість Україні, колишні правоохоронці готові їхати на Донбас.

Микола, звільнений правоохоронець:

- Кожна людина, яка хоче служити народу України, вона буде працювати і буде доказувати, що вона потрібна.

Олександр, звільнений правоохоронець:

- Я поїду і буду нести там службу. Бо я працівник поліції.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.