На Рівненщині копачі бурштину побили правоохоронців
Бурштинова лихоманка на Рівненщині не вщухає. Сьогодні - нова серія протистояння між нелегальними старателями та поліцією. Як результат - десятеро полісменів отримали травми. Загалом же групі поліцейських протистояло щонайменше півтисячі осіб. Що цього разу спровокувало масову сутичку?
П'ята ранку. Полісмени та спецпризначенці їдуть до урочищ біля селища Клесів. Автомобілі залишають на узбіччі дороги. Самі пішки йдуть до місць, де хазяйнують нелегальні старателі. Проте в лісі - тихо. Ні звуку працюючих помп, ні копачів. Тож правоохоронці повертають назад. Та шлях перегородили кілька сотень бурштинокопачів! Вони перекрили дорогу зрізаними соснами, поставили тут і спалений напередодні автомобіль. Адекватного діалогу зі старателями не вийшло.
Вадим Нагорний, т.в.о. керівника Сарненського відділення поліції:
- Заклики "Бий ментов!", що якоби ми змушуємо їх покинути їхні землі, бо виконуємо чиєсь замовлення і маємо намір взяти під контроль їхній видобуток бурштину.
Сварка блискавично переросла в бійку. А потім - у стрілянину! Було чути постріли, причому з обох боків. У силовиків полетіло каміння.
Вадим Нагорний, т.в.о. керівника Сарненського відділення поліції:
- Люди зі сторони тих, що нам перегороджували - більшість їх було в нетверезому стані, неадекватні, в балаклавах, всі знімають на мобільні телефони.
Це відео дали учасники протистояння. Коментуючи зйомку, полісменів називають не інакше, як кришувальниками.
- От ці кришувальники приїхали.
Уже згодом нам вдалося поспілкуватись із одним з учасників події. Він так пояснив агресію односельців.
Житель Клесова:
- Вони згрупірувалися, вишикувалися в бойовий порядок з дубінками, гвинтівками, які були заряжені гумовими кулями. Були не тільки вистріли, були шумові гранати. Працювали, не платять їм кошти, вирішили поставить на коліна, але не так то воно було, люди побрали каміння.
Побиті правоохоронці спілкуватись із журналістами відмовились. Мовляв, вони лише виконували наказ керівництва.
- Ні, до нашого ЦГЗ в Рівне, якщо можна.
- Але є постраждалі серед ваших колег?
- Є. Ми їм доповіли, нехай вони вам скажуть, да й все.
Травмованих силовиків - десятеро! Семеро звернулись до лікарні одразу після повернення з урочища.
Василь Іванюк, головний лікар Сарненської районної лікарні:
- Забої, садна, рани. Тілесні ушкодження, які ми спостерігали, їх можна віднести до категорії легких тілесних ушкоджень. Кульових поранень не було.
У Клесові розповідають і про кількох поранених селян. Тим часом у поліції зареєстрували чергове кримінальне провадження - за опір правоохоронцям. Нападникам загрожує до восьми років ув'язнення. Втім, чи дійде справа до суду - невідомо. Адже досі про засуджених за супротив поліції старателів інформації не було.