Нагадати пароль | Реєстрація
П’ятниця, 2 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

У Києві школа для дітей з особливими потребами 20 років поневіряється без власного приміщення

14 квітня 2016, 23:47
Дата ефіру/події: Четвер, 14 квітня 23:47

Головоломка для чиновницьких голів. Як розмістити три школи в двох будівлях? У столиці є інтернат "Надія" для хворих діток. 20 років для нього обіцяли збудувати приміщення. І зрештою пішли найпростішим шляхом - вирішили віддати чуже. А дві інші школи-інтернати - об'єднати. І ось тут почався скандал. Бо батьки дітей категорично проти!

- Это Саша. 

- А тебя как зовут?

- Саша.

- Хорошо. А це у нас хто?

- Настя.

Так розпочинаються уроки у школі "Надія". Тут навчаються особливі діти. Переважно - візочники з ДЦП. Окремої зали для театрального уроку немає, тож діти вчаться в комп'ютерному класі.

- Ми уявляємо собі, що ото у нас глядацький зал. Тут у нас куліси.

Та ця зала - найбільша у школі. 250 дітей гурбляться в невеликому блоці дитсадка. Ось, приміром, спортивна зала. Тут є місце лише на викладача та кількох учнів.

Сергій, викладач фізичного виховання та реабілітації:

- Детям тяжело заниматься, потому что маленькое помещение. Если я один тренажер поставлю, то уже тут места нету.

Ще гірша ситуація з навчальними класами. Тут навіть дорослому ніде повернутися, не кажучи вже про дітей у візках. Аби розмістити всіх - уроки проводять навіть у підсобках.

- Ви самі бачите, що це фактично є підсобка до кабінету ручної праці, де зберігається інтвентар.

У таких жахливих умовах ця школа існує вже понад 20 років! Чотири рази діти і викладачі переїжджали. І весь цей час чиновники обіцяли збудувати для них приміщення. Наприкінці двотисячних навіть затвердили проект і знайшли ділянку. Єдине, чого не знайшли - це грошей. І зрештою вигадали нову схему - віддати чуже приміщення.

У Києві є дві школи-інтернати, заповнені наполовину. Якщо їх об'єднати, то у звільнене приміщення зможе переїхати переповнена "Надія".

Утім, проти такої ідеї - батьки дітей інтернату, який імовірно може переїхати.

Тетяна, мати учня школи-інтернату №2:

- Здесь большие, шикарные, как в обычных школах. А там - общага! Узенькие, маленькие комнатушки с высоким стеклом наверху.

Євгенія Добріна, мати учня школи-інтернату №2:

- Приходит к нам попечительский совет и спрашивает: Вы ребенка отдаете в лучшие условия или в худшие? Мы сейчас наших детей отдаем в худшие условия, к сожалению.

Чи справді в сімнадцятій школі-інтернаті все так погано? Свідок вирішив перевірити сам. Директор школи показує всі приміщення і визнає - проблеми справді є.

Лариса Остапенко, директор школи-інтернату №17:

- Вузькі коридори дійсно є. Батькам не подобаються вікна, які дещо вищі. Є проблеми того, що освітлення.

Тим часом в управлінні освіти досі мізкують, кого до кого ліпше підселити. Обіцяють знайти рішення, яке задовольнить усіх.

Олена Заплотінська, керівник управління освіти Солом'янської РДА:

- Не можу сказати, до якого варіанту ми дійдемо. Це буде... колегіальне рішення, аби не порушити прав ні одної дитини.

Андрій Погорілий, кореспондент:

- Отже, тепер столичні освітяни, а також батьки дітей мають вирішити наступне завдання: як розмістити три школи всього лише у двох приміщеннях.

І це завданнячко треба розв'язати якнайшвидше. Адже щоб привчити особливих діток до нового маршруту, школи, учителів та друзів - потрібен не один місяць.

- Мій сонячний зайчик мандрує по світу, купається в росах сріблястого цвіту.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.