Нагадати пароль | Реєстрація
Четвер, 1 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Крок до майбутнього - літак на сонячній енергії

26 квітня 2016, 01:07
Дата ефіру/події: Вівторок, 26 квітня 01:07

Від Гаваїв до Каліфорнії - на енергії сонця! Літак на сонячних батареях подолав найскладнішу подорож - над Тихим океаном. Чи стануть такі польоти регулярними в цивільній авіації і коли?

Літак на сонячних батареях "Solar Impulse 2" завершив переліт над Тихим океаном. Пролетівши над знаменитим мостом Золоті Ворота в Сан-Франциско, він приземлився на аеродромі в Силіконовій долині. Це був один із найважчих відтинків шляху. Адже пілотам довелося подолати над водою - без можливості аварійно сісти - близько 4 тисяч кілометрів. Судно не може рухатися швидше, як 70 км/год, тож переліт тривав три доби. Як у далекобійних фурах, цим дивом техніки по черзі керують два пілоти - Андре Боршберг і Бертран Пікар. Лише іноді вмикають автопілот.

Бертран Пікар, пілот:

- Нудно не було. Так буде через 20 років, коли всі літаки будуть електричними і люди говоритимуть, що це рутина... Літати на лайнері, який сам собі виробляє енергію від сонця. Зараз - це диво техніки.

Поверхня Solar Impulse 2 вкрита тисячами елементів сонячних батарей, це дає змогу двигуну не тільки крутити пропелер, а й акумулювати енергію для польотів у нічний час. Розмах крил - 72 метри. Це як у найбільшого пасажирського літака у світі - А380. При цьому Solar Impulse 2 важить лише дві тонни. Теоретично він може перебувати в небі вічно. Але на заваді стає погода. Адже фактично це планер з електродвигунами. Через їхню малу потужність літак дуже залежить від вітру. Маршрут постійно коригують із землі.

Бертран Пікар, пілот:

- Там, у небі, ви перебуваєте в іншому світі: світі концентрації, продуктивності, гармонії, миру, поваги. Ви літаєте завдяки природі, це вона дає вам енергію. Цей літак - це наша машина часу. Коли ви приземляєтесь, то знову опиняєтесь у світі машин, шкідливих викидів, вуглекислого газу.  

Нинішній шлях із Гавайських островів до Каліфорнії -  це частина навколосвітньої подорожі з Абу-Дабі, через Оман, Індію, М'янму, Китай і Японію. Під час перельоту з Японії на Гаваї літаку треба було здолати 7 тисяч кілометрів. Через погану погоду вилітали і поверталися назад кілька разів. Це тривало десь місяць.

Бертран Пікар, пілот:

- Ми вирішили, що летітимемо в напрямку Гаваїв до того часу, коли повернення назад вже буде неможливо, вилітали за фактичної погоди. І якщо все буде добре, вирішили продовжити політ. І ці десять годин невизначеності були жахливими.

Коли літак здолав найдовший відтинок шляху до Гаваїв, сонячні батареї перегрілися. Тому Solar Impulse 2 на цілих вісім місяців застряг на островах посеред Тихого океану. Весь цей час судно ремонтували. Вже на початку червня сонячне диво техніки досягне Нью-Йорка, там почнеться підготовка до трансатлантичного перельоту. Кінцевою точкою маршруту стане Абу-Дабі.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.