Нагадати пароль | Реєстрація
Четвер, 1 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Найкрасивіші мурали столиці

13 травня 2016, 00:59
Дата ефіру/події: П’ятниця, 13 травня 00:59

Найбільший у Європі мурал з'явився в Києві. Його зробив італійський художник. Грандіозний твір тепер височіє на Троєщині, на 25-поверховому будинку. Митця надихнув герб України. А ще в малюнку він прописав слово Воля. За останні роки столицю прикрасили десятки яскравих та масштабних муралів.

Олександр Корбан п'ять років працював шахтарем. А тепер він вуличний художник! Розмальовує стіни. Його стріт-артів - десятки по всій Україні. Один із найвідоміших - хлопчик із паперовими літачками у Києві.

Олександр Корбан, художник-мураліст:

- Ехал в метро, увидел, как папа с сыном играют на планшете, дошкольного возраста ребенок, а папа в телефоне. Мне кажется, это ненормально. И поэтому мне хотелось показать, что дети должны играть в какие-то более живые игры.

Для стрит-арту не потрібне ані полотно, ані пензлі. Лише стіна і балончик із фарбою. Ну й ще, звісно, будівельна люлька, яка піднімає художника на потрібну висоту. Сюжети для вуличних шедеврів - різноманітні. Все залежить від уяви мураліста. Так ось ця картина на стіні під назвою Лабіринт потрапила в топ-10 популярних стрит-арт об'єктів світу! Створив його художник з Казані. Ідея 24-метрового муралу - пошуки себе.

Дмитро, киянин:

- Сюжет не типичен, не урбан, он наводит на какие-то мысли, отвлекает.

Марія, киянка:

- Щось дуже темне і філософське, щось про життя.

Патріотична тематика теж дуже актуальна для київських муралів. У середмісті з'явилися стінописи Лесі Українки, Сергія Нігояна та гімнастки Ганни Різатдінової. А ось ці зелені птахи днями прилетіли на Чоколовській бульвар. Мурал написав португальський художник Антоніо Коррейя.

Наталя, киянка:

- Это намного лучше, чем то, что было раньше. Какая-то старая стена, какой-то ужасный киоск с алкоголиками. Мне кажется, что это будет очень круто смотрется на фоне какого-то неба, заката.

Аби створити мурал - художники мають взяти дозвіл у мерії. Бо ж інакше їхні картини просто замалюють, а їх самих - ще й оштрафують. Та здебільшого очільники міст і мешканці за стрит-арт. Так, у Нью-йорку неблагополучний район Сохо став мегапопулярним завдяки муралам, а у Веймуті, що в Маямі, ціни на нерухомість виросли після фестивалю стрит-арту.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.