Нагадати пароль | Реєстрація
Субота, 4 травня 2024
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

В Україні зростає кількість суїцидів

19 лютого 2015, 00:33
Дата ефіру/події: Четвер, 19 лютого 00:33

Епідемія суїцидів! Правоохоронці й медики б'ють на сполох - кількість людей, які вкорочують собі віку, зростає! Тільки на Київщині торік сталося майже п'ять сотень самогубств. Чому йдуть з життя і як можна цьому запобігти?

2014-й став роком самогубств у столиці. Про це говорять у міліції.

Юлія Мусташ, керівник відділу ГУ міліції м. Києва:

- Якщо порівняти 2014 рік з 2013 роком, то таких вчинків стало десь на 50 більше. За день є і по 2 випадки, здебільшого вчиняються такі самогубства більше вночі.

У кожного свої причини й навіть способи. Це залежить від статі й віку. Приміром, чоловіки накладають на себе руки, зазвичай, через фінансові проблеми, борги, розлучення. Способи - це стрибок з висоти, застосування зброї, повішання. Жінки ж частіше ковтають пігулки та ріжуть вени. Найчастіше через проблеми в особистому житті, конфлікти на роботі або хворобу. Пік самогубств серед дітей припадає на підлітковий вік. На такий крок їх штовхають конфлікти у родині або з однокласниками, а також нерозділене кохання.

Микола Жукович, керівник відділу ГУ МВС України в Київській області:

- Картина дуже сумна по Київській області, за 2013 рік самогубств було скоєно 367, це впродовж цілого року, а в продовж 2014 року їх вже було 480, сумно.

Психологи ж кажуть: зростання справді є, але воно закономірне.

Катерина Гольцберг, психолог:

- Любая динамика - она всегда волнообразна, есть годы стабильности, так же само, как и курс доллара, есть какая-то стабильность, а потом идет вверх-вниз волна.

Приміром, на початку року Лондоном прокотилася хвиля самогубств серед банкірів. Троє успішних чоловіків вкоротили собі віку різними способами. Та не криза штовхнула людей на цей вчинок, а перевтома й стрес. Хоча фінансове питання теж іноді заводить у зашморг.  

Катерина Гольцберг, психолог:

- Кризис всегда влияет, особенно на людей, зависимых от денег, люди, которые потеряли работу, деньги, вот эта их гиперотвественность, хотя по сути они перекладывают эту ответственность на плечи более слабых.

Утім, справжньою проблемою психологи вважають інше - нині серед активного інформаційного простору важче розпізнати людину, яка дійсно думає про суїцид. Ті, хто панікуть гучно - навряд чи замислюються над самогубством. А ось у кого є такі думки - тихі. Розпізнати їх також можна за поведінкою. 

- Вдруг глобально изменился - стал черезчур спокойным, например. Наоборот, если человек стал излишне активен, если человек не строит планов на будущее. 

Тож елементарне спілкування може вберегти комусь життя.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.