Почесний обов'язок - виховання патріотів
Щоб діти росли патріотами - таке завдання ставлять собі українці. Та виховання любові й шани до рідної держави - справа не одного дня. До неї докладають рук батьки й педагоги. І чиновники - в Міносвіти запропонували запровадити зміни до навчального процесу.
У дитячих садках і школах вихованці й учні малюють листівки, пишуть послання військовим, чинять опір освітянам, котрі нав'язують свою думку.
Їм лише по 5-6 років, а вони вже добре знають головну співанку України. Співати гімн своїх підопічних навчила Любов Ярошенко. Вона - відмінниця освіти України, знає чимало забав для малих, щоб виховати їх патріотами.
Любов Ярошенко, вихователька дитячого садка №767:
- Ми із ними ліпимо, малюємо, співаємо, проводимо українські народні свята.
Вбиратися у вишиті сорочки дітлахи почали частіше. Бо знають, що такий одяг символізує Україну. Також у старшій групі розуміють, що означає слово батьківщина.
- Що таке Україна? Кажіть - це наш Київ. Ще ну. Держава. Це наша держава велика. А чим славиться Україна? Що в Україні росте на полях? Пшениця росте. Що з пшениці робимо? Хліб печемо.
Освітяни не приховують: школярів і дитсадківців усіляко заохочують до виявів патріотизму. У цій столичній гімназії є власна форма - козацька. Обов'язкова сорочка з погонами, шевронами, краватка. Але частина учнів до закладу ходить у вишиванках. Дівчатка ще й браслети часто надівають.
Яна Галицька, учениця гімназії №283 ІІ-ІІІ ступенів:
- Ми повинні всі якось у такі часи підтримувати Україну, ходити у національних кольорах. В школі ми стараємося розмовляти українською мовою. Також нам на уроках пояснюють про нинішню ситуацію в країні.
Михайло Ізмайлов, учень гімназії №283 ІІ-ІІІ ступенів:
- Подобається ходити у вишиванці, не дуже люблю сорочки, взагалі мені вони не дуже подобаються. А вишиванка - вона по-перше гарна, дуже ефектна. У мене вдома не одна вишиванка. Ця така оригінальна.
За порушення дрес-коду школярів не карають. Українські строї носить і сам директор гімназії.
Володимир Гнатюк, директор гімназії №283 ІІ-ІІІ ступенів:
- Козацька форма є обов'язковою, але якщо учень хоче ходити у вишиванці - він має таке право. Це підкреслює його приналежність до українського народу.
Щоб зі шкільних лав вставали патріоти України, а не проросійськи налаштована молодь, у Міносвіти розробляють зміни до навчальної програми.
Наталія Бєскова, заступник директора департаменту Міносвіти:
- Зараз створена робоча група і вже вносяться зміни до програми із захисту вітчизни, де буде великий розділ, який стосуватиметься основ цивільної безпеки. В нас колись це називалася цивільна оборона, це цивільна безпека. Крім цього, є в нас предмет "основи здоров'я" в усіх класах. В цей предмет також вностяться такі теми. Це саме ті зміни до програм.
Серед школярів є й такі, що готові навчати патріотизму своїх педагогів. 12-річний син Сергія Іванова поскаржився батькові на вчительку англійської. Замість викладати іноземну мову, вона нав'язувала класові свою думку про відносини України та США.
Сергій Іванов, журналіст:
- Через таких людей, які славлять ПР, Москву, Путіна... А доречі, у вчительки на столі стояв прапорець ПР. Його це дуже обурило, бо він це розуміє, бо він дорослий і дуже умний хлопчик, він розуміє, що через цих людей він власне позбавився своєї Батьківщини, нехай малої, але ж Батьківщини.
Сергій Іванов - журналіст із Луганська. Разом із сім'єю змушений був переїхати до Києва. Чоловік пишається сином і вірить, що Україна залишиться Україною. Після того, як випадок набув розголосу та втрутився батьківський комітет, каже, ситуація з вивченням іноземної мови змінилася.
Сергій Іванов, журналіст:
- Власне, що ми вимагаємо, ми вимагаємо тільки одне - ми вимагаємо, щоб вчитель займався своїми безпосередніми обов'язками. Він сказав дослівно: вона перестала чудить. Вони займаються англійською.
Чи виростуть із дітей патріоти, залежить, як їх виховують і батьки, і педагоги.
Тетяна Коваль, Євген Зайцев, Олег Мацкевич