Петро Мельник вимагає поновити його на посаді ректора
На засіданні Ірпінського міського суду з'явився колишній очільник податкової академії - Петро Мельник. Втім, не як обвинувачуваний у хабарництві. А як позивач. Мельник хоче поновитися на посаді ректора. Мовляв, звільнили його незаконно.
Ректор-утікач Петро Мельник, якого підозрюють у хабарництві, хоче повернути собі звичне крісло очільника податкової академії. Цього тижня в Ірпінському суді розглядали його позов про поновлення на посаді. Запевняє - звільнили незаконно.
Петро Мельник, колишній ректор Національного податкового університету:
- Мене звільниили у стані неадекватному, коли у мене був тиск 240 на 120.
У суді ще одна справа Мельника. Його звинувачують в отриманні хабара. Та це адвоката екс-ректора не бентежить. Мовляв, одне іншому не заважає.
Ігор Черезов, адвокат Петра Мельника:
- Каким образом трудовой спор может влиять на криминальный процес? Это все равно, что если бы сегодня рассматривался спор о том, что Мельник перешел дорогу на красный свет, влияло бы на то что он втік з-під варти.
Торік у липні ректора Національного податкового університету схопили на хабарах - йому давали 40 і 80 тисяч гривень. У кабінеті знайшли ще 30 тисяч доларів.
Згодом Печерський райсуд Києва обрав Мельнику запобіжний захід - домашній арешт. Підозрюваному вдягнули електронного браслета.
Світлана Оснач, правознавець:
- Електронний засіб контролю включає в себе і сам годинник, і електронний пристрій, який має бути разом зі звинувачуваним чи підозрюваним, а також вся система. Тобто вся система налагодженого зв'язку, моніторингу між даним апаратом та центральним відділом даного підлозділу міліції.
А вже за кілька днів Петра Мельника оголосили в міжнародний розшук. Він зняв електронну кайданку і втік з будинку сестри. Сьогодні - виправдовується.
Петро Мельник, колишній ректор Національного податкового університету:
- Коли слідчий прийшлов із рішенням, із повісткою, що наступного дня я запрошуюся у Печерський суд по зміні запобіжного заходу. То єсть їм видалося, що мало, що Петро Мельник носить браслет, його треба обов'язково у Лук'янівку. Отам вони зробили б із Петром Мельником, що хотіли.
Втеча з-під домашнього арешту - безпосереднє порушення законодавства, а зняття електронного браслета - ні.
Світлана Оснач, правознавець:
- Він його зняв, він його не пошкодив, що є майном нашої держави. Тобто він просто його зняв. І кримінальної відповідальності на сьогодні, на жаль, за таке правопорушення немає.
Добре знає це й сам Мельник.
Петро Мельник, колишній ректор Національного податкового університету:
- Немає відповідальнсті у кримінальному кодексі України тій людині, яка зняла браслет.
Шпарина в законодавстві, кажуть правознавці, через те, що Кримінально-процесуальний кодекс у новій редакції ще "свіжий" - із 2012 року. До того домашнього арешту як запобіжного заходу документ не передбачав.
Олександр Мусієнко, адвокат:
- Там є міра запобіжного заходу - тримання під вартою, видача на поруки і так далі. Система потребує доопрацювання. Зняття браслету - ситуація зовсім неординарна. І такого бути не повинно.
Мандрував світом Мельник понад півроку, повернувся сам. Одразу ж - в аеропорті Борисполя - його й затримали. Запобіжний захід підозрюваному суд посилив. Замість домашнього арешту одіозний посадовець заплатив заставу - 600 тисяч гривень. Тепер може не сидіти в хаті. З цього й користується.
Ігор Черезов, адвокат Петра Мельника:
- Скажем так, у нас есть позиция, мы считаем, что позиция достаточно сильная, чтобы выиграть это спор.
Під стінами суду зібралися прихильники та супротивники скандального екс-ректора. Другі свого ставлення до поновлення Мельника на посаді не приховували - закидали його яйцями. На засіданні оголосили перерву - за тиждень вислухають свідків.
Тетяна Коваль, Олена Ткаченко, Олександр Голиков.