Як втриматися на слизькій дорозі
Чимало аварій цього тижня сталося через ожеледицю. На вкритих тонким льодом дорогах Сумської та Донецької областей перекидалися переважно вантажівки. Складно було їздити й на Житомирщині, Полтавщині, на Західній Україні. За прогнозами синоптиків, погода не поліпшуватиметься, тож водіям радять бути обережними.
Шляхи лівобережної України днями перетворилися на ковзанку. У Полтавській, Харківській, Сумській областях через кригу на асфальті сталися кілька десятків аварій.
Двоє людей загинуло, 12-ро потрапили до лікарні через те, що водій рейсового автобуса не впорався з кермом на Полтавщині.
Ще одна смерть через зіткнення Газелі й Мазди на слизькій автодорозі. Водій легкової машини загинув.
На Сумщині лише упродовж кількох годин у середу зафіксували 6 ДТП. Шофер перекинутої вантажівки розповідає - їхав зі швидкістю не більше сімдесяти кілометрів за годину, раптом автомобіль почало крутити.
Водій вантажівки:
- Там везде було сухо, вообще, просто отак от резко, раз, и кусок дороги вот етот лед, і начало отут розкручувать, тут машин 5 или 6 отак по обочинах, я давай на обочину прижиматься, шоб колесом, колесом обочини, цепляється обично, когда гололед, а воно наоборот мене розворачує, автобус проходе, два рази - раз, раз - і туда.
Не втримався на дорозі і ось цей БМВ. Його занесло на узбіччя, автомобіль перекинувся й перетворився на брухт. Водій дивом не дістав тяжких ушкоджень.
Вікторія Писаренко, співробітниця УДАІ в Сумській області:
- В усіх випадках водії не врахували зміни погодних умов, не врахували особливості експлуатації автомобіля, можливо, не обрали безпечну швидкість руху і втратили керування власними транспортними засобами.
Водії ж в один голос твердять: себе і свій транспорт до зими підготували.
Микола Анатолійович, водій:
- Машина підготовлена, опыт єсть, стаж большой.
- А как готовите машину?
- Ну як? Резина, во-первых, потом ходова, это амортизатори, потом тормоза, чтоб всі работали равномерно, не так, шоб на одном колесе їздить-торомозить, так шо в мене... Я всегда готов к зиме.
Що стаються ДТП - водії звинувачують комунальників. Мовляв, до зими не готові вони.
Сергій, мешканець м. Сум:
- Да нечищенная дорога, со вчера с вечера было известно, никто ничего не делает, как обычно у нас.
- Зима пришла неожиданно?
- Да!
Щоб вона не стала несподіванкою, фахівці радять вже перевзути машини. На одній зі столичних СТО кажуть: цьогоріч ажіотажу поки не було. Є чимало водіїв, які пройшли техогляд і замінили мастило й шини перед зимою. А ті, хто не має на це гривень чи часу, приїдуть, коли надворі стане біло.
Роман Толочин, працівник СТО:
- Коли випадає перший сніг, то люди всі кидаються замінити гуму, і тоді починаються черги.
Та, можливо, доведеться витрачатися одразу й на дрібні ремонти.
Роман Толочин, працівник СТО:
- Бампера - це в першу чергу може пошкодитися в машині. Фари: передні, задні, крила, також пороги.
Інструктор із керування автомобілями нагадує, чим зимовий сезон на дорозі відрізняється від літнього.
Сергій Антонов, інструктор автошколи:
- Влітку у нас зчеплення із асфальтом набагато простіше, чим узимку. Тому що узимку у нас, особливо коли слизька дорога, сніг, зчеплення з дорогою дуже тяжке.
Найчастіше на зимовій дорозі - заносить.
Сергій Антонов, інструктор автошколи:
- Ми навчаємо завжди крутити у протилежну сторону заноса і різко не гальмувати, старатися узагалі не гальмувати. Або якщо потрібно гальмувати - гальмувати дуже повільно.
Пробуксовують колеса.
Сергій Антонов, інструктор автошколи:
- Відпускаємо газ і вирівнюємо машину.
Є золоте правило і для пішоходів.
Сергій Антонов, інструктор автошколи:
- Для пішоходів раджу, коли на них мчить автомобіль, закінчувати перехід - бігти вперед. Не зупинятися і в жодному разі не вертатися.
Поради згодяться водіям і пішоходам по всій Україні. Бо вже з вихідних, попереджають синоптики, настане погіршення погодних умов в усіх регіонах.
Тетяна Коваль, Юлія Зайцева, Святослав Мелешкін, Олександр Федчун