Як зустріти Новий Рік і не потрапити на лікарняне ліжко
Отруєння алкоголем і розлади шлунка можуть зіпсувати новорічні свята. Щороку вже в перші дні січня до лікарень звертаються сотні пацієнтів. Серед загроз медики називають надто тривалі застілля, літри міцних напоїв, переохолодження і травми, яких завдають феєрверки.
Отруєння алкоголем і розлади шлунка можуть зіпсувати новорічні свята. Щороку вже в перші дні січня до лікарень звертаються сотні пацієнтів. Серед загроз медики називають надто тривалі застілля, літри міцних напоїв, переохолодження і травми, яких завдають феєрверки.
Овочеві страви та легкі салати радять ставити на новорічні столи. Адже 2015-й - рік кози. Та медики сумніваються, що українці споживатимуть лише це. Бо звикли приводити до тями пацієнтів після новорічної ночі. Шлункові розлади, кольки, отруєння - наслідки переїдання та надмірного пиття алкоголю.
Анатолій Вершигора, директор центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф м. Києва:
- Телефонують уже на другий день. У новорічну ніч так соромно, дзвінків менше. А вже починаючи десь коли люди проснулися вранці, отоді вже починається з 12-ї до першої години. Чому? Тому що зловживають алкогольними напоями. Деякі громадяни кажуть, що 3 рази купують горілку - готуємося до Нового року.
Чи варто дивуватися, що лікарям "швидкої" немає спокою.
Анатолій Вершигора, директор центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф м. Києва:
- Є загострення серцево-судинних захворювань, великі удари, як кажуть, по нашій печінці, ниркам.
Щоб не перевантажувати організму, лікарі радять не чекати півночі, а повечеряти як зазвичай. Перед новорічним застіллям варто вжити піґулку ферментованих препаратів, які допоможуть травленню. При цьому не слід захоплюватися екзотикою. Ліпше відмовитися й від м'ясних та копчених страв. І не перехиляти чарки на голодний шлунок.
Олександр Калашко, лікар-консультант:
- Тоді дія алкоголю послаблюється, і його дія не така сильна і не така токсична. І розтягується на більш довгий період.
Наркологи наголошують - до гірких наслідків призводить і змішування різних напоїв.
Марина Грибанова, президент громадської організації Нарконон:
- Если человек разное-разное-разное выпивает, то понятно, что он отравливаеться значительно больше. То есть это просто сильнее отравление. Так вы берете 1 яд, а так - вы берете разные яды, и у вас каждого яда добавляеться. Естественно, на следуюющий день у вас болит голова, вам плохо. И не только на следующий день.
Олександр працює на службі "Порада лікаря". Пригадуючи перші січневі дні, розповідає, що похмілля - не єдина післясвяткова проблема.
Олександр Калашко, лікар-консультант:
- Буває, що відкривають шампанське і потрапляє пробка, вдаряє кудись, якась така специфічна травма. Буває, в око попадає. Важкі бувають при цьому травми.
Якщо все ж переїли, впоратися з дискомфортом допоможе рух. Танці або прогулянка до міської ялинки освіжить і захмілілу голову. Проте, надворі для святкувальників чатують інші небезпеки. Скажімо, переохолодження. А ще - травми від феєрверків. Засвічувати небо цієї новорічної ночі можна в усіх містах, крім Києва й Тернополя.
Дмитро Кучугура, член правління Асоціації піротехніків України:
- Всю новогоднюю ночь стрелять феерверки можно. Это есть закон Украины. Где это четко регламентируеться. Если круглый год стрелять феерверки можно только до 22 часов, согласно закону о тишине, то в Новогоднюю ночь - всю ночь.
Фахівці нагадують про безпеку під час користування феєрверками. Категорично заборонено випускати вогні з водойм.
В'ячеслав Дяков, керівник групи запобігання надзвичайним ситуаціям м. Ірпеня:
- Встановлення піротехнічних виробів і салютних установок на відкритій ділянці території. Щоб поряд не знаходились, залежно від типу салютної установки і висоти вильоту заряду, від 15 до 50 метрів. Поверхня, на яку встановлюється салютна установка, повинна бути пласкою.
Під час святкування минулого Нового року через порушення правил безпеки спалахнув будинок. Салют влучив у балкон. Тож ще одна порада - зелене дерево у квартирі варто ставити якнайдалі від дверей і вікон. А ще - не запалювати поряд свічки та бенгальські вогні.
Тетяна Коваль, Павло Прядко