Створення Антикорупційного Бюро все ближче
Народні обранці зробили ще один крок до створення антикорупційного бюро. Ухваливши зміни до відповідного закону. Вони стосуються призначення і звільнення голови бюро. А також процедури конфіскації майна чиновників.
В українському парламенті знову чубляться депутати. Цього разу через корупцію. Єгор Соболев побився з Вадимом Івченком. Чубанину влаштували через закон, що пропонує віддати місцевим депутатам право змінювати цільове призначення землі й роздавати ділянки за межами населених пунктів. Єгор Соболев назвав його корупційним.
Утім, у стінах Верховної Ради з корупцією боролися і в інший спосіб. Хоч і з затримкою, але парламентарям удалося ухвалити зміни до закону про Антикорупційне Бюро. Щоправда, спочатку це питання не потрапило навіть до порядку денного.
За зміни таки проголосували. Проте громадські активісти зазначають - недоліки усунули не всі. Зокрема, директор бюра надто залежатиме від керівництва держави.
До речі, охочих очолити Антикорупційне - понад півтори сотні. Той, кого оберуть, муситиме викорінювати продажність із надзвуковою швидкістю, адже корупція заважає втілювати якісні реформи.
Михайло Бесараб, політолог:
- Скільки б ми не говорили про нагальні та актуальні реформи, які чекають на Україну, доки ми не почнемо реалізовувати основну антикорупційну реформу, рух у всіх інших напрямках буде, на жаль для нас, обмеженим. Не може бути антикорупційної оази в наскрізь корумпованій державі.
Претензії до повноважень і складу Антикорупційного бюра має Генпрокуратура. На Різницькій переконують - не можна, щоби з корупцією, хоч і на найвищому рівні, боролася лише одна структура. До того ж, сумніваються в професійності майбутніх колег.
Віктор Чечерський, заступник керівника відділу захисту фінансово-економічних інтересів держави ГПУ:
- Там пропонується взяти молодих спеціалістів, які будуть розслідувати справи самої складної категорії в державі. Зможуть вони це зробити? Вже зараз народні депутати подали пропозиції, якими пропонується позбавити права прокурорів і службу безпеки складати протоколи про корупцію, а це по статистиці - 3\4 усіх протоколів, і самі складні протоколи.
Нагадаю, антикорупційне бюро має запрацювати вже цього року, але спочатку слідчі нового органу матимуть шість місяців на стажування. Завдання мінімум - посунути нашу державу з ганебного 142 місця у світі за рівнем корупції.
Іван Блохин, Денис Голиков