Хто шукає зниклих і що варто знати кожному?
Рідні не виходять на зв'язок? Не чекайте трьох діб. Адже кожна хвилина зволікання може коштувати успішного результату пошуків. Також шанси зростають, якщо долучається якомога більше пошуковиків.
Хто шукає зниклих і що варто знати кожному?
Хотів підзаробити кишенькових грошей і зник. Торік наприкінці березня 17-річний Андрій пішов на зустріч з роботодавцем. Відтоді його не бачили і не чули.
Надія Бойко, матір зниклого юнака:
- Андрюшка собрался идти на эту встречу. Уже было под вечер, хотя я и говорила, что это за встречи. Он сказал: мам, не начинай. Единственное, что сказала: будь осторожен. Чего я никогда не делала. Как какое-то чувство сработало.
Після занять Андрій підпрацьовував. Напередодні зникнення розповів: на Петрівці до нього підійшов презентабельний чоловік і запропонував підробіток.
Надія Бойко, матір зниклого юнака:
- Работу предложил курером за 250 гривен. Я говорю: что-то подозрительно, 250 гривен - это очень много. Мы с папой столько не зарабатываем за день. А для студента...
Що Андрій зник, батьки збагнули за кілька годин. Шукали його всю ніч, а вранці поїхали до міліції. Що швидше повідомлять про зникнення людини, то більше шансів її знайти, кажуть правоохоронці. І наголошують - не варто чекати три доби. Заяву про зникнення людини приймають та реєструють одразу, щойно її подають рідні, друзі і навіть роботодавець чи сусіди.
Роман Кирилевич, начальник відділу організації розшукової роботи департаменту карного розшуку УМВС України:
- Якщо комусь відмовили у прийомі заяви, то можна звернутися по лінії 102 або написати на нашу адресу до департаменту карного розшуку УМВС. Таку заяву, що в такому-то підрозділі мені відмовили у прийомі заяви. І ми вже тоді розберемося і будемо вживати заходи як щодо розшуку особи, так і щодо працівника, який відмовив у прийомі заяви.
Розглядають різні причини зникнення: навмисне вбивство, нещасний випадок. Буває, зниклий насправді живий-здоровий, але не бажає спілкуватися із рідними, виїхав за кордон на заробітки і не має можливості повідомити про себе. До пошуків залучають також інші служби, у сільській місцевості - допомагає усе село, у містах підключаються волонтерські пошукові організації. Залучення друзів, родичів, колег також збільшує шанси на успішне завершення пошуків. Так було три тижні тому із таксистом Михайлом Артемчуком із Броварів - його знайшли за півтори доби.
Оксана Єремейко, сестра постраждалого:
- Взагалі шукали, напевне, чоловік 20, якщо не більше навіть, тому що підключилися дуже багато таксистів, і підключилися і родичі, і близькі, взагалі ми навіть не надіялися самі на міліцію.
Михайла викрали. Йому двічі вистрелили у голову, щоб відібрати автомобіль. І викинули у полі.
Оксана Єремейко, сестра постраждалого:
- Він вже третій тиждень знаходиться в комі. Він знаходиться 50 на 50, ждіть, чекайте, таких результатів, щоб у нього якась динаміка була, у нього немає, на жаль.
З початку року в Україні зареєстрували понад дві тисячі заяв про зникнення людей. Більшість з них розшукали впродовж 10 днів. Півтисячі досі вважаються зниклими. Однак надія на успішне завершення пошуків завжди є.
Роман Кирилевич, начальник відділу організації розшукової роботи департаменту карного розшуку УМВС України:
- Деяких людей ми розшукуємо і через 5 років, вони живі-здорові. У нас терміну пошуку немає. Ми шукаємо, поки людина не буде розшукана. Деякі потрапляють в лікарню, не можуть про себе повідомити. Деякі портрапляють в міліцію, деякі відбувають покарання, і рідні про то не знають.
Опускати рук не варто, навіть якщо минають роки. Такими "архівними" справами займається Товариство Червоного хреста. Шукають зниклих у роки Другої світової війни та під час інших збройних конфліктів. Торік Товариство відкрило 5 тисяч розшукових справ.
Ірина Царюк, завідувач відділом розшуку національного комітету Товариства Червоного Хреста України:
- І внаслідок проведення розшукових дій 2429 розшукових справ було завершено. В тому числі з позитивним результатом, тобто ми встановили долю рідного - це 251 справа, якщо було знайдене військве поховання - це 356.
Батьки Андрія з надією знайти його живуть уже майже рік. За цей час довелося стикнутися і з тими, хто хотів нажитися на горі.
Надія Бойко, матір зниклого юнака:
- Переодически звонили такие шантажисты, которые требовали определенную суму денег, некоторым поначалу я платила в надежде. Потом я уже стала просить, требовать доказательства, или его фотографию, или телефонный разговор сына.
Попри розчарування та чималий термін після зникнення хлопця, пані Надія продовжує пошуки та вірить: син живий і повернеться.
Надія Бойко, матір зниклого юнака:
- Я вас умоляю, пожалуйста, я очень хочу вернуть своего сына домой, помогите мне в этом.
Тетяна Коваль, Андрій Мартищенко, Олександр Кругліков, Денис Голіков
Шукаю брата,якого всиновили.
Стефурак Анатолій Любомирович.
Шукаю братика,стефурак Анатолій любомирович.29.04.2011 року народження.
Був в франківському притулку, пізніше його забрали у другу сім'ю.
Хто знає відізвіться,може маєте якісь дані про нього,де він.
27. 06. 1980 р. народження
Народилася Миколаївська область, с. Полянка, Арбузинский район. Дуже прошу
Особисті прикмети: на зріст 175см,середньоі статури на половину сідий,на одному із передплічь мае татуювання у вигляді жіночого обліку або троянди,на іншому абстракцію у вигляді браслета,також мае великий шрам від апиндециту.всім буду дуже вдячний за будь яку інформацію 0995540527(Олег)
Підрозділ людей за Правду "АХАЛАЙ" це звернення до вас.
0932415756
Дата рождения: 02/18/1981
Страна рождения : УССР
Область рождения: Винницкая обл.
Нас.пункт рожд.: с.Соболевка
Дата объявления в розыск: 10/27/1998
Орган-инициатор : Тепликский РОВД, Винницкой обл.