Як не втратити зайвих грошей за кордоном
Купувала за одну суму - з картки зняли іншу. Останнім часом українці скаржаться - несуть додаткові втрати, коли розраховуються банківською картою в іноземних інтернет-крамницях чи за кордоном.
Купувала за одну суму - з картки зняли іншу. Останнім часом українці скаржаться - несуть додаткові втрати, коли розраховуються банківською картою в іноземних інтернет-крамницях чи за кордоном. І різниця між вартістю та списаною сумою відчутна. У банках запевняють - шахрайства тут жодного.
Здешевіла українська гривня вражає ще більше при розрахунку банківською карткою за кордоном або он-лайн за товар у іноземному магазині. За яким курсом відбудеться конвертація та які ще додаткові платежі доведеться сплатити, більшість українців не знає. За ці черевички власниця заплатила на третину більше. Італійське взуття в іноземній інтернет-крамниці коштувало 120 Євро - зі знижкою 50 %.
Вікторія Попович, мешканка м.Києва:
- Но так как я рассчтывалась гривней, то пришлось считать по расчетному курсу банка, и этот курс тогда был, когда курс был 18, у меня этот курс был 24 грн за 1 Евро, и таким образом туфли, которые стоили 120 Евро, вышли 3 тыс грн.
Не знала про додаткові витрати при знятті валюти за кордоном і Ольга. Перед новим роком разом із коханим полетіла на відпочинок до Єгипту.
Ольга Мелюзина, мешканка м.Києва:
- Ми переплатили десь за тисячу гривень. Знімали готівку з банкомата, ми 2 чи 3 раз знімали, і в одному рахували по 21 гривні, в іншому - 23 гривні.
Це тоді, коли курс НБУ коливався від 15,66 гривень до 15,85 за долар.
Розраховуючись гривневою карткою, майте на увазі - заплатити доведеться ще й за конвертацію валюти та банківські послуги. Також додаткові платежі залежать від того, яка у вас картка - Visa чи Mastercard. Та й факт придбання сьогодні не означає негайного списання грошей із рахунка. Зазвичай це відбувається протягом 3-4 днів.
Наталя Павленко, заступник керівника реґіонального відділу банку-члена Незалежної асоціації банків України:
- Когда в банк попадает авторизационный документ, или финансовый документ так называемый, который предоставляет банку право отправить, провести платеж непосредственно с платежной системы, со своего счета. И тогда курс уже изменился.
Знімаючи гроші за кордоном, варто теж пам'ятати, що це платна послуга.
Наталя Павленко, заступник керівника реґіонального відділу банку-члена Незалежної асоціації банків України:
- Всегда тарифы любого банка, в банке снятие дороже, чем в банкомате. В банкоматах дешевле.
Скоротити додаткові витрати реально. Потрібно лише перед поїздкою подбати про валютну картку.
Олександр Ткачов, керівник відділу інвестиційного аналізу консалтинґової компанії:
- Если 15 тыс грн у нас траты, стоимость карточки 150 грн. 150 грн - это 1% как раз от суммы.
Зараховуючи валюту на картку, доведеться заплатити ще 2% до пенсійного фонду. Зібралися до доларової країни - подбайте про картку Віза, до Єврозони - Мастеркард. Аби не платити вдруге за конвертацію доларів у євро або ж навпаки.
Наталя Павленко, заступник керівника реґіонального відділу банку-члена Незалежної асоціації банків України:
- Непосредственно рассчитываясь карточкой за границей, евровой карточкой, например, в еврозоне, никаких потерь не будете нести в принципе. При расчете в терминалах, точно так же в он-лайн мереже, валюта расчета и валюта вашей карточки совпадает и потерь никаких нету.
Плануєте поїздку до країни із власною валютою - ліпше мати Візу. Бо всі рівняються на зеленого. Не втратити на додаткових платежах допоможуть і дорожні чеки.
Олександр Ткачов, керівник відділу інвестиційного аналізу консалтинґової компанії:
- Как у нас это не сильно развито, в Украине тревел-чеки не в каждом отеле, заведении принимаються, а вот если мы берем Европу, Северную Америку, то там вот эта опция расчета более развита. И можна заменять часть расчетов тревел-чеками.
Щоб не витрачати зайвого за кордоном, перед поїздкою ліпше відвідати банк і дізнатися точну вартість послуг фінустанови. Та й готівки в гаманці ніхто не скасовував.
Тетяна Коваль, Андрій Грищенко, Олег Мацкевич