Київ готується до пляжного сезону
Обережно з літнім відпочинком! Кліщі, бактерії та інфекції - такі неприємні супутники перебування на берегах водойм. Мінімізувати ризики та не зіпсувати дозвілля можна. Варто лише знати, де рекомендують, а де ні приймати сонячні та водні процедури.
Тетяна Коваль, кореспондентка:
- Сонячні дні та температура понад 20 градусів за Цельсієм спокусили киян. От уже кілька днів, як вони відкрили пляжний сезон і купальний.
- Вода дуже гарна, зараз вона така, знаєте, як називають, живчик.
Катерина Вільчинська моржує. Хто не загартовується - градусу води ще боїться.
- Ми просто прийшли ноги помочити і так вишло, що ми всі скупалися.
- І як вода?
- Прохолодна, але звикаєш з часом.
- Я купався, але ще не зовсім купатєльний сезон, бо ще вода прохладна. Ну можна для тих, хто не перший раз плаває і моржує, то можна.
Офіційно, кажуть у СЕС, купальний сезон розпочинається 1-го червня й триває три місяці. Комунальники мають два тижні, щоб підготувати пляжі, дно водойм та зон відпочинку. Водночас санітарні лікарі проводять свої дослідження. Вже є результати проб грунту, піску та води у питних фонтанчиках.
Олег Рубан, головний санітарний лікар м.Києва:
- Грунт та пісок за радіологічними показниками відповідає нормативам, нафтопродуктів не виявлено, перевищення кількості. Свіжих забружнень немає, по паразитологічним та бактеріологічним показникам відповідає стандартам.
А ось воду у Дніпрі ще не досліджували. Вона поки захолодна - 13-14 тепла. Чи безпечно плавати тут, визначатимуть, коли прогріється ще на 4 градуси. Наразі ж купання без негативних наслідків для здоров'я не гарантують, тож радять утриматися від водних процедур. Та й загалом від відпочинку в необлаштованих для цього місцях - через кліщів.
Олег Рубан, головний санітарний лікар м.Києва:
- Місто Київ є лідером в Україні по захворюваності на кліщевий бореліоз, на хворобу Лайма. Ця хвороба є інфекційна, небезпечна, яка передається через укус кліща.
Процес лікування складний і недешевий. Та якщо відпочивальник інфікується в облаштованій зоні відпочинку, витрати нестиме її балансоутримувач. У столиці безпечно на 11 пляжах та у 15 зонах відпочинку.
Костянтин Пігуля, начальник служби утримання пляжів КП Плесо:
- Із них 5 находяться у Гідропарку, також на Оболоні, і в Дніпровському ще райні. На них ми вже провели майже всі комплекси санітарно-оздоровчих та санітарно-технічних заходів.
Безпечна ділянка чи ні - можна дізнатися або на сайті "Плеса", або безпосередньо на місці: є урни, кабінки, пійнички, буйки - пляж та зона відпочинку підготовлені. Для порівняння - місце за кілька сотень метрів від дитячого пляжу у Гідропарку. Нічого з переліченого довкола немає. Від сонячних та водних процедур тут ліпше утриматися.
Ще одна перевага облаштованих для відпочинку місць - нові патрулі із волонтерів, які працюватимуть разом з фахівцями. За задумом, вони будуть схожими на героїв популярного серіалу "Рятувальники Малібу".
Костянтин Пігуля, начальник служби утримання пляжів КП Плесо:
- Молоді, здорові, фізично розвинуті люди. На воді - це спасіння, якщо якась трапилася ситуація, достати людину, оказати першу меддопомогу доврачєбную. Та різноманітні, навіть є і відкликаються і прибиральникам нашим допомагати, і медикам, і фельдшерам.
Попереду у добровольців ще спеціальні вишколи. Перший патруль на пляжі має вийти, щойно розпочнеться купальний сезон.
Тетяна Коваль, Олександр Кругліков