Мошенники украли с карты деньги, собранные для раненых
Четыреста тысяч гривен похитили у двух семей из Житомирской области. С банковских счетов мошенники сняли деньги, которые жертвовали люди для лечения раненых на Донбассе.
Сейчас милиция ищет аферистов, а обманутые женщины снова просят неравнодушных о помощи. Потому что без этого шансы мужчин вернуться к привычной жизни - тают.
Ольгу Огуркивську хорошо знают не только в родном селе Крыловке, но и на Житомирщине. Уже восемь месяцев она собирает деньги на реабилитацию для своего мужа Романа. Летом на Донбассе он получил ожог 85% кожи. С осени раненого лечат американские врачи - бесплатно. Но после возвращения в Украину затраты лягут на кошелек семьи.
Ольга Огуркивська, жительница Житомирской области:
- Мазі дуже дорогі. Які там Рома мій мастить. Їх же треба буде. Бо шкіра натягнута, вона дубова. Треба мастити. Йому ще треба буде костюм такий, для обпечених. Це йому не те що треба на 1 руку чи на 1 ногу, треба всей покупати.
Именно теперь, когда появилась надежда на скорое возвращение Романа домой, банковский счет жены "почистили". Сняли более 150 тысяч гривен, поступивших от благотворителей.
Тарас Пасечник, руководитель следственного отдела Андрушевского райотдела милиции:
- Кошти були зняті шляхом блокування СІМ-карти потерпілої. Таким чином, до неї не надходили СМС-повідомлення про те, що були зняті кошти. І після цього кошти були перераховані на інші платіжні картки і проведене їхнє зняття.
Переводили и снимали по 5-10 тысяч гривен. Правоохранители выясняют лиц, на чьи имена были открыты эти счета.
Вадим Полищук, прокурор Андрушевского района:
- По кримінальному провадженню отримано ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, які скеровані на адресу банку, для того, щоб можна було отримати інформацію про час зняття коштів, суму зняття коштів і місце, де їх було знято.
Ольга Огуркивська, жительница Житомирской области:
- Дуже хотілося б, щоб знайшли їх. Тому що воно було дійсно пристосовані для мого чоловіка. Я даже для діток не знімала ці кошти. Тому що знала, що дійсно більше потрібні для мого чоловіка.
Такую схему мошенничества используют все чаще. Чтобы перевести деньги, не нужно ломать охранные системы финучреждения. Достаточно несколько раз позвонить на мобильный "жертвы", подвязанный к банковскому счету.
Александр Рябцев, ІТ-специалист:
- За рахунок цього вони мають можливість, назвавши три номери останні, які були дзвінки, зробити дублікат СІМ-картки, а потім за допомогою дублікату цієї СІМ-картки відповідно отримати доступ до банківської СІМ-картки, чи через он-лайн банкінг, чи через банкомат.
Защититься от мошенников можно, подчеркивает Александр.
Александр Рябцев, ІТ-специалист:
- Найкраще просто не світити в інтернеті той номер, до якого прив'язана банківська картка. Тобто у вас має бути 1 номер телефону, який ви вказуєте в інтернеті, інший номер телефону - ваш приватний, до якого власне прив'язана банківська картка.
От кибер-мошенников на Житомирщине пострадала еще одна семья. Ее обобрали почти на четверть миллиона гривен. Их тоже собирали на лечение раненого на Донбассе.
Виктор Бугира, руководитель управления уголовного розыска УМВД Украины в Житомирской области:
- Дружина разом з пораненим поїхали у США, де проводили його лікування. В цей час її мобільний телефон заблокували, їй зателефонувала мама, сказала, що прийшло повідомлення про те, що хтось намагається зняти гроші з вашої картки. Це 190-та стаття, частина 3-тя - від 3 до 8 років позбавлення волі.
Используют аферисты и банальную схему - звонят потенциальным жертвам от имени правоохранителей. Предлагают за определенную сумму "уладить" дело с якобы задержанным родственником. Так было и с Александром Рябцевым.
Александр Рябцев, ІТ-специалист:
- Вимагають грошій там за те, щоби закрити справу, наприклад. І люди переказують. Далеко ходити не треба. Моїй мамі телефонували.
Таким образом мошенники выманивают до нескольких десятков тысяч гривен.
Виктор Бугира, руководитель управления уголовного розыска УМВД Украины в Житомирской области:
- Якщо телефонують і пропонують там вирішити питання, якщо там син попав в міліцію, чи попав в ДТП, і необюхідно занести грошові кошти для вирішення цього питання, в таких випадках обов'язково треба звертатися в міліцію. Набрати на 102. Ніколи не треба хапати гроші і нести віддавати.
Обманутые не всегда обращаются к правоохранителям, и это затрудняет их работу. В Житомире разыскали мошенника, который еще 20 августа выманил 20 тысяч гривен. Чтобы довести дело до конца, нужны показания жертвы.
На помощь и возвращение полутора сотен тысяч гривен рассчитывает и Ольга Огуркивська. Благодарит всех, кто гривней помог ее мужу и тех, кто еще переводит деньги.
Ольга Огуркивська, жительница Житомирской области:
- Порізаний ще, шви знімають, али тішить те, що він може вже сам їсти. Вже чашку візьме до рота, не годувати, о. На ногах, може стати на ноги, дуже важко, дуже важко так, вам не передать.
Татьяна Коваль, Святослав Мелешкин, Андрей Грищенко